tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa: Wisła Kraków odzyskała licencję!

Komisja Licencyjna PZPN postanowiła odwiesić licencję Wisły Kraków na grę w Ekstraklasie. Tym samym drużyna Macieja Stolarczyka może w spokoju przygotowywać się do rundy wiosennej.
Maciej Stolarczyk: Wisła bez kilku piłkarzy? Niektórzy nawet bez zębów potrafią jeść
JAKUB BŁASZCZYKOWSKI NA TRENINGU WISŁY KRAKÓW (FOT. PAP)

Wisła Kraków przegrała sparing z pierwszoligowcem

Licencja Wisły Kraków została zawieszona 3 stycznia w związku z problemami finansowo-prawnymi klubu. Działacze oraz biznesmeni pracujący na dobro klubu od początku uwijali się jednak, by zrobić wszystko aby licencja została odwieszona.

22 stycznia jest następne posiedzenie. Może też się zdarzyć, że licencja wróci wcześniej, ponieważ członkowie mają możliwość głosowania elektronicznego, ale na miejscu kibiców Wisły nastawiłbym się na to, że jeśli wszystko będzie przebiegało dalej tak sprawnie, to licencja wróci najpóźniej 22 stycznia – powiedział kilka dni temu Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Teraz oficjalnie wiemy już, że Wisła Kraków znów może cieszyć się licencją i szykować do trudów rundy wiosennej. Na razie wiadomo tyle, że Biała Gwiazda uda się na obóz zagraniczny do Turcji.

"Przedstawiciele Wisły Kraków SA, z prezesem Rafałem Wisłockim na czele, przedstawili Komisji obecną sytuację finansową klubu oraz przygotowaną nową prognozę finansową do końca obecnego sezonu. Komisja przedyskutowała również przygotowaną przez Klub niezależną opinię prawną i z zadowoleniem przyjęła fakt wpisania pana Rafała Wisłockiego przez Sąd Rejestrowy do KRS jako prezesa Wisły Kraków SA" – napisano na stronie PZPN.

Odzyskanie licencji pokazuje, że restrukturyzacja, która została wdrożona w klubie kilka tygodni temu zaczęła działać. To było kluczowe w tej sprawie. Odzyskanie licencji to dla nas pozytywny aspekt, ale każde inne rozwiązanie by nas zaskoczyło. My cały czas trenowaliśmy z myślą, że przystąpimy do pierwszego w tym roku meczu ligowego z Górnikiem Zabrze. Dzisiejsza decyzja pokazuje, że klub idzie w dobrym kierunku – skomentował trener krakowskiej drużyny Maciej Stolarczyk.

Okiem redakcji: sytuacja w Wiśle Kraków
Andrzej Iwan: imponuje mi Jakub Błaszczykowski
Jarosław Królewski odnowi Wisłę Kraków? "To bardziej misja społeczna"
Ekstraklasa. Wisła Kraków z Kubą Błaszczykowskim wróciła do treningów

podobne informacje

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Nieudany debiut Sławomira Peszki. "Nie tak to sobie wyobrażałem"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. "Nie ma teraz na to czasu"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego