MŚJ w biegach narciarskich: Izabela Marcisz sekundy od medalu

Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce w biegu na 5 kilometrów techniką dowolną podczas mistrzostw świata juniorów w Lahti. Do medalu zabrakło jej 7,6 sekundy. Wygrała Szwedka Frida Karlsson. Pozostałe Polki – Eliza Rucka, Magdalena Kobielusz i Weronika Kaleta – zajęły kolejno 25., 41. i 44. miejsce.
Izabela Marcisz (fot. PAP)

Monika Skinder ze srebrnym medalem MŚJ

Trzeciego dnia rywalizacji rozegrano bieg na 5 kilometrów techniką dowolną. Świetnie poradziła sobie w nim Izabela Marcisz. Polka rozpoczęła bardzo mocno rozpoczęła – szybkie tempo utrzymała aż do mety, a dystans przebyła w czasie 13:18,0.

Dało to jej czwarte miejsce w stawce. Triumfowała Szwedka Karlsson, która cały dystans pokonała w bardzo dobrym tempie i uzyskała czas 12:50,1. Jako jedyna złamała granicę trzynastu minut. Drugie miejsce zajęła Helene Fossesholm (Norwegia), a trzecie Anita Korva (Finlandia). Obie początek trasy pokonały w tempie podobnym do Marcisz. Dopiero na ostatnich kilometrach przyspieszyły, stwarzając przewagę. Do podium młodej Polce zabrakło 7,6 sekundy.

Poza Marcisz w biegu na 5 kilometrów uczestniczyły także trzy inne Polki. Rucka zajęła 25. miejsce, Kobielusz była 41., a Kaleta 44.