tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Manuel Charr może wrócić na ring. Federacja WBA uchyliła dyskwalifikację

Mistrz świata WBA w wersji regularnej wagi ciężkiej Manuel Charr może wrócić na ring. Federacja World Boxing Association uchyliła karę sześciomiesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych środków. W ciągu 60 dni ma walczyć z Fresem Oquendo.
Manuel Charr (fot. Getty Images)

Manny Pacquiao w formie. "Rywal walczył jak ciepła klucha"

Urodzony w Libanie Charr został przyłapany na stosowaniu zabronionych substancji (epitrenbolon i drostanolon) we wrześniu, a kilka tygodni później zawieszony na pół roku. Nie odebrano mu tytułu "zwykłego" czempiona WBA, bowiem jego prawnicy zarzucili agencji antydopingowej WADA błędy proceduralne podczas otwieraniu próbki "B".

Z powodu "dopingowego zamieszania" Charr, Niemiec mający też syryjskie korzenie, nie stanął do pierwszej obrony pasa WBA z Oquendo. Po decyzji o uchyleniu kary, do tej walki będzie musiało dojść w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

– Jestem totalnie zszokowany wiadomością o zabronionym środku w moim organizmie. Zmieniłem dietę, przyjmuję suplementy, ale lekarz zapewnił mnie, że to normalne witaminy – twierdził jesienią ubiegłego roku 34-letni Charr, który ma na koncie 31 zwycięstw i cztery porażki. Jego przeciwnik to 45-letni pięściarz z Portoryko, z rekordem 37-8.

Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z którymś z amerykańskich bokserów: Trevorem Bryanem (20-0) lub Jarrellem Millerem (23-0-1) o pas tymczasowego mistrza świata WBA w kategorii ciężkiej.

Zgrupowanie grupy KnockOut Promotions w Zakopanem – vlog nr 1

podobne informacje

Izu Ugonoh rozpocznie współpracę z byłym trenerem Władimira Kliczki!

Andrzej Fonfara zakończył karierę. "Spełniony sportowiec i człowiek"

Nie żyje legenda boksu. Zmarł Lucjan Trela

Artur Szpilka: "Diablo"? Złej krwi byłoby aż nadto