tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Porozumienie ws. Krzysztofa Piątka. Padnie transferowy rekord

Wszystkie formalności między Genoą a Milanem zostały ustalone. Rossoneri zapłacą za Polaka około 35 milionów euro. W transakcję nie zostanie włączony Andrea Bertolacci, którego mediolańczycy oferowali Genoi. Piątek porozumiał się również w kwestii kontraktu – poinformowała "La Gazzetta dello Sport".
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

Poszukiwania idealnej "9". Piątek lekarstwem Milanu

Jednak oficjalnie klub nie może jeszcze ogłosić transakcji. Najpierw do Chelsea musi odejść Gonzalo Higuain. Wszystko z powodu Financial Fair Play, którym objęty jest Milan. Wysoka pensja Argentyńczyka musi zniknąć z listy płac i dopiero wówczas będzie można oficjalnie parafować umowę z Piątkiem.

Jak poinformował ceniony i wiarygodny dziennikarz BBC, David Ornstein, w poniedziałek Higuaina nie było w Londynie. Wydaje się zatem, że jego transfer najwcześniej może zostać ogłoszony w środę. Gdy Argentyńczyk oficjalnie zostanie zawodnikiem Chelsea, to prezentacja Piątka w koszulce Milanu powinna być kwestią godzin.

(fot. twitter.com)

Piątek stanie się tym samym najdroższym polskim zawodnikiem w historii. Rekord należy do Arkadiusza Milika, za które Napoli zapłaciło Ajaksowi 32 miliony euro. Jeżeli transakcja zostanie dopięta w tym tygodniu, to najprawdopodobniej zadebiutuje w sobotnim meczu z Napoli.

podobne informacje

Gol co godzinę. Piątek lepszy niż Marco Van Basten, Ruud Gullit, George Weah...

Grali kadrowicze. Weekend napastników, błąd Glika

Krzysztof Piątek i kolejny gol dla AC Milan. "Dla niego to jak praca na poczcie"

Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola dla AC Milan [WIDEO]