Puchar Francji: AS Monaco – FC Metz 1:2. Trwa fatalna forma klubu Glika

AS Monaco w 1/16 finału Pucharu Francji na Stade Louis II podejmowało FC Metz. Dość niespodziewanie gospodarze przegrali 1:3 (1:1) z zespołem Ligue 2 i odpadli z rozgrywek. Cały mecz w zespole Monaco grał Kamil Glik.
Mecz AS Monaco – FC Metz (fot. PAP/EPA)

Paris Saint-Germain potrzebuje transferów. Tuchel wskazał priorytet

Jak grał Glik?

Trzeba sobie to uczciwie powiedzieć – Kamil Glik podobnie, jak reszta jego kolegów z drużyny jest kompletnie bez formy. Przy tak tragicznej dyspozycji – spokojnie można się zastanawiać, kim zastąpić obrońcę Monaco w składzie reprezentacji Polski? Ocena SPORT.TVP.PL: 2/10

Już w 32. minucie prowadzenie dla gości zdobył Gauthier Hein. AS Monaco szybko odpowiedziało jednak trafieniem Falcao. Kolumbijczyk wykorzystał sytuację w 39. minucie spotkania.

Wydawało się, że po przerwie piłkarze Thierry Henry'ego ruszą do zmasowanych ataków. Jednak to znów goście trafili do bramki. Po strzale Marvina Gakpy z 62. minuty mogli się znów cieszyć z prowadzenia.

W 74. minucie Monaco dobił Ibrahima Niane. Po strzale 19-letniego Senegalczyka Danijel Subasić po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki.

To czwarty z rzędu mecz Monaco bez zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu zespół z Księstwa przegrał aż 1:5 w ligowym spotkaniu z RC Strasbourg i zajmuje miejsce w strefie spadkowej Ligue 1.