tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Australian Open. Novak Djoković: to może był mój najlepszy finał

Novak Djoković niemal zmiótł z kortu Rafaela Nadala w finale Australian Open. – Rok temu przeszedłem operację. Stanie więc tu przed publicznością i trzymanie w rękach pucharu za zwycięstwo to coś naprawdę niesamowitego – podkreślał się po meczu Serb.
Novak Djoković po finale Australian Open z Rafaelem Nadalem (Fot. PAP/EPA)

Geniusz debla: tenis jak heavy metal albo U2

– Kiedy analizuję podróż, którą przebyłem w ciągu ostatnich 12 miesięcy... Rok temu przeszedłem operację. Stanie więc tu przed publicznością i trzymanie w rękach pucharu za zwycięstwo oraz świadomość, że wygrałem trzy z czterech z ostatnich odsłon Wielkiego Szlema, to coś naprawdę niesamowitego – cieszył się Serb.

W spotkaniu o tytuł kompletnie zdominował Nadala, co sam czuje. – To był jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz, jaki rozegrałem w wielkoszlemowym finale – uważa.

– Nie mogę być smutny. Zmierzyłem się z rywalem, który był dziś lepszy ode mnie. Novak grał fantastycznie. Gdy jemu szło tak dobrze, to potrzebowałem czegoś więcej, by go pokonać. Szczerze powiedziawszy, dziś nie byłem w stanie tego zrobić. Gdybym był stuprocentowo w formie, to być może wciąż ciężko byłoby go pokonać, ale byłoby więcej walki – przyznał z kolei Nadal.

On ostatnimi laty miał jeszcze więcej problemów ze zdrowiem niż Serb.– Robiłem w finale więcej błędów niż wcześniej, bo Djoković mnie naciskał. To wszystko. To nie była kwestia tego, że byłem bardziej zdenerwowany. Potrzebuję czasu, potrzebuję pracy i więcej takich tygodni, jak ten mijający. Potrzeba mi rozgrywania meczów, ale nie mogę przesadzić, bo mam już swoje lata – zwrócił uwagę.

– Gdy jestem zdrowy, to jestem w stanie rywalizować, jestem szczęśliwy i mam szansę wygrywać turnieje. Jeśli nie, to sytuacja zmienia się całkowicie. Mam nadzieję, że będę miał szansę wciąż dobrze trenować i grać, będąc zdrowym. Zamierzam walczyć mocno i ciężko pracować, by być lepszym tenisistą – zadeklarował 32-letni Nadal.

podobne informacje

ATP: Novak Djoković utrzymał prowadzenie, spadek Huberta Hurkacza

Ranking ATP: Novak Djoković liderem, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak bez zmian

Ranking ATP: Djoković liderem, życiowy wynik Hurkacza

Australian Open: Novak Djoković po raz siódmy! Rafael Nadal bez szans