Grali kadrowicze: debiut Krzysztofa Piątka, gol i asysta Roberta Lewandowskiego

Ligowy weekend stał pod znakiem wielu goli autorstwa polskich piłkarzy. Biało-czerwoni trafiali bowiem zarówno na Wyspach, w Niemczech, jak i we Włoszech.
Robert Lewandowski w meczu Bayern Monachium – Stuttgart (fot. Getty Images)

Robert Lewandowski trzy gole od rekordu Bundesligi. Może być najlepszy w historii

To był udany weekend dla polskich piłkarzy występujących w Serie A. Przyzwoity debiut w Milanie zaliczył Krzysztof Piątek, jednym z najlepszych na boisku był Piotr Zieliński, a z golami zakończyli tę kolejkę Karol Linetty i Mariusz Stępiński. Duży udział w zwycięstwie Juventusu nad Lazio miał za to Wojciech Szczęsny.

Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Robert Lewandowski, który zanotował również asystę przy trafieniu Thiago Alcantary. Polak jednak zmarnował również rzut karny – w drugiej połowie starcia ze Stuttgartem trafił w słupek.

Na zapleczu Premier League błysnął Mateusz Klich. Pomocnik strzelił dwa gole, a jego Leeds wygrało 2:1 i umocniło się na pozycji lidera Championship.

Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images) BRAMKARZE
Łukasz Fabiański (West Ham United) – na ławce w przegranym meczu pucharowym z Wimbledonem (2:4)
Łukasz Skorupski (Bologna) – 90 minut w meczu z Frosinone (0:4), ocena "Tuttomercatoweb": 4,5 (skala 1-10), ocena "La Gazzetta dello Sport": 4 (w skali 1-10)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w meczu z Lazio (2:1), ocena "Tuttomercatoweb": 6,5 (w skali 1-10), ocena "La Gazzetta dello Sport": 7

BARTOSZ BERESZYŃSKI (FOT. GETTYIMAGES) OBROŃCY
Jan Bednarek (Southampton) – najbliższy mecz w środę
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu z Udinese (4:0), ocena "Tuttomercatoweb": 6, ocena "La Gazzetta dello Sport": 6
Thiago Cionek (SPAL) – pauzował za nadmiar żółtych kartek
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Dijon (0:2), Ocena football365.fr: 4 (w skali 1-10)
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – 90 minut w meczu z RB Lipsk (0:4), ocena "Kickera": 5 (w skali 1-6, przy czym "1" to klasa światowa)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – przerwa
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – przerwa
Hubert Matynia (Pogoń Szczecin) – przerwa
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 90 minut w meczu pucharowym z Bristol (1:2)
Rafał Pietrzak (Wisła Kraków) – przerwa

Piotr Zieliński (fot. Getty Images) POMOCNICY
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 90 minut w meczu z AC Milan (0:0), ocena "Tuttomercatoweb": 6,5, ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5
Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków) – przerwa
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – przerwa
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – przerwa
Kamil Grosicki (Hull City) – 64 minuty i żółta kartka w meczu z Blackburn (0:3)
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – przerwa
Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut i dwa gole w meczu z Rotherham (2:1)
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – przerwa
Damian Szymański (Achmat Grozny) – przerwa
Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut i gol w meczu z Udinese (4:0), ocena "Tuttomercatoweb": 7, ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5

Robert Lewandowski (fot. Getty Images) NAPASTNICY
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut, gol i asysta w meczu ze Stuttgartem (4:1), ocena "Kickera": 3,5
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – 90 minut w meczu z AC Milan (0:0), ocena "Tuttomercatoweb": 6, ocena "La Gazzetta dello Sport": 5,5
Krzysztof Piątek (AC Milan) – 19 minut w meczu z SSC Napoli, ocena "Tuttomercatoweb": 6,5, ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – 78 minut i gol w meczu z Fiorentiną (3:4), ocena "Tuttomercatoweb": 7, ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5
Dawid Kownacki (Sampdoria) – 5 minut w meczu z Udinese (4:0)