tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Kubica: w pewnym stopniu czuję się debiutantem

Robert Kubica przygotowuje się do pierwszego wyścigu w sezonie Formuły 1 – Grand Prix Australii (17 marca). – Formuła pochłania w stu procentach, nie tylko fizycznie. Umysłowo też. Trzeba być skoncentrowanym i pamiętać, że ścigasz się przeciwko najlepszym kierowcom świata – stwierdził kierowca w rozmowie z Janem Piaseckim, dziennikarzem TVP Sport.
Kubica: w przeciwieństwie do debiutantów ja w F1 już jeździłem
George Russell i Robert Kubica (fot. Getty Images)

Kubica trenował na wakacjach. "Sporo wysiłku"

Robert Kubica o…

…nowych kierowcach w F1:
– To nie tak, że do Formuły 1 dochodzą kierowcy, którzy nic nie potrafią. To nie tak, że budżet, który dany sponsor wkłada do zespołu, inni chowają do kieszeni. Jest przeznaczany na budowanie, polepszanie bolidów.

…o torze F1 w Polsce:
– W tym roku będę miał bardzo mało czasu. To nie tak, że mogę skupić się na propagandzie, by powstał tor Formuły 1 w Polsce czy zaczął prowadzić szkółkę dla młodych kierowców. To programy, o których rozmawialiśmy, ale nie czas, żebym koncentrował się na innych rzeczach. F1 pochłania w stu procentach, nie tylko fizycznie. Umysłowo też. Trzeba być skoncentrowanym i pamiętać, że ścigasz się przeciwko najlepszym kierowcom świata.

…o poczuciu "debiutanta":
– Czy czuję się jak debiutant? W pewnym stopniu tak. Dużym plusem i różnicą jest to, że ja już w F1 się ścigałem. Wiem, co potrzeba. Nie ma sensu za dużo myśleć, to nic nie zmieni. Trzeba się skoncentrować na pracy, być zdeterminowanym.

Robert Kubica: najtrudniejsze w Formule 1, to w niej zostać!

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

Robert Kubica w F1. Williams zaprezentował nowe barwy bolidu [WIDEO]

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019