tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ja chcę tylko strzelać gole

Jeszcze kilka lat temu Serie A była na marginesie zainteresowania polskich kibiców. Ostatnie sezony i rola, jaką nasi piłkarze pełnią we Włoszech powoduje, że takie wydarzenia jak ćwierćfinały Pucharu Włoch są głównymi tematami piłkarskiego tygodnia. W tym narodziła się nowa gwiazda, a kto inny za chwilę straci pracę.

Ja chcę tylko strzelać gole

Jeszcze kilka lat temu Serie A była na marginesie zainteresowania polskich kibiców. Ostatnie sezony i rola, jaką nasi piłkarze pełnią we Włoszech powoduje, że takie wydarzenia jak ćwierćfinały Pucharu Włoch są głównymi tematami piłkarskiego tygodnia. W tym narodziła się nowa gwiazda, a kto inny za chwilę straci pracę.
Krzysztof Piątek (fot. Getty)

Podsumowanie: Polacy w zimowym oknie transferowym

Coppa Italia gra po raz siedemdziesiąty drugi, ale ten etap rozgrywek nigdy wcześniej nie interesował nas tak mocno. Wszystko z powodu Krzysztofa Piątka. Na miejscu jego agentów… ograniczyłbym Polakowi możliwość wypowiedzi w mediach do jednego zdania, bądź poinstruował piłkarza, by zawsze nim kończył – "Chcę tylko strzelać gole". Eksperci od sportowego marketingu podkreślają, że wraz z kolejnymi bramkami przyjdzie możliwość wykorzystania ogromnego potencjału na rynku reklamowym. Nie jest to podstawowym celem Piątka, ale wszystko da się zgrabnie połączyć. Skoro Gennaro Gattuso na pierwszej konferencji prasowej podkreślał, że Piątek w kółko powtarza, że „chce tylko strzelać gole”, niech snajper AC Milan mówi to przy każdej okazji. Silny, jasny i budzący sympatię przekaz. W końcu tego właśnie oczekuje się od kosztującego sto pięćdziesiąt milionów złotych piłkarza. Tylko i aż strzelania goli.

Puchar Włoch, ćwierćfinał: Inter Mediolan – Lazio Rzym 1:1 (skrót) Nieestetyczny Inter

Piątek kiedyś się zatnie, gdy forma spadnie. Nie ma piłkarza i człowieka, którego to nie dotyka, ale nikt mu nie odbierze najlepszego z możliwych startu w Milanie. Inne wyniki powodują, że Rossoneri stają się faworytem tegorocznego Coppa Italia. Mając rewanż na San Siro powinni śmiało patrzeć poza półfinałową przeszkodę z Rzymu. Swoją drogą Lazio to fenomen Pucharu z uwagi na regularność awansu do tej fazy i jeśli coś może Simone Inzaghiego martwić, to brak szerokiej kadry. Z powodu zmęczenia liderów to musi krzyżować mu szyki w ostatniej fazie sezonu, który gra na trzech frontach. Inter, pokonany po karnych, gra obrzydliwie od strony estetycznej, a podziały rozsadzają zespół od środka. Mimo trzeciej lokaty w lidze po wyrzuceniu z rozgrywek pucharowych nikt nie spodziewa się innego scenariusza niż odejście trenera Luciano Spalettiego.

Koniec ery Juve, które zdominowało Coppa Italia w ostatnich latach musiał kiedyś nastąpić. Atalanta zaskoczyła samą siebie rozmiarami zwycięstwa, ale też wcześniej to właśnie w Bergamo Stara Dama była najbliżej ligowej porażki. Nawet historyczne rozgromienie Romy przez Fiorentinę nie powoduje, że zespół Gian Piero Gasperiniego będzie się jej bał. Tylko cieszyć się, że pierwsze spotkania półfinału zobaczymy w TVP Sport jeszcze w tym miesiącu.

Feliz cumpleanos, Batigol!

1 lutego 50. urodziny Gabriela Batistuty. W czasach, gdy o Polaku strzelającym regularnie w Serie A można było pomarzyć, Argentyńczyk był jednym z tych, którzy rozpalali wyobraźnię. Ćwierć tysiąca zdobytych w karierze klubowej goli, z czego większość zapierająca dech w piersi. Dynamika, przebojowość, a przy tym osobowość, która podbiła serca kibiców. Dziś Batigol inwestuje w akademie, które mają szkolić najzdolniejszych zawodników w Argentynie i udostępniać cyfrowo możliwość monitorowania ich rozwoju największym. Batistuta rozumie, że mocne kluby Starego Kontynentu zapłacą choćby tylko za potencjał rozwoju młodych rodaków. To, że będzie się tak dziać w przypadku klubów Serie A i zdolnych, ale nie będących gwiazdami nad Wisłą Polaków (m.in. Walukiewicz, Jagiełło) dowodzi, że nie jest z nami tak źle, jak tego chcieliby niektórzy.

(fot. TVP)

najnowsze opinie

Piotr Jagiełło Wolna sobota. Fonfara jak Lennox Lewis

Rafał Rostkowski Dlaczego polscy sędziowie pomogli anulować gola Ajaksu

Piotr Sobczyński Karnawał i post

Jacek Dąbrowski Więcej światła