1/2 finału
Centre Court
Tajlandia

Hua Hin: Jastremska za mocna. Finał nie dla Linette

Niestety na półfinale Magda Linette zakończyła swoją przygodę z turniejem w Hua Hin. Polka przegrała 4:6, 3:6 z Dajaną Jastremską, która w finale zmierzy się z Ajlą Tomljanović.
Magda Linette (Fot. Getty)

Linette bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek. Miała szanse na przełamanie, pewnie wygrała gemy serwisowe, a rywalka miała spore kłopoty z wejściem w rytm i pewnością uderzeń.

Jednak im dłużej ten mecz trwał, tym Ukrainka czuła się na korcie coraz pewniej. Tenisistki długo dość pewnie zwyciężały w gemach przy własnym podaniu. Przełom nastąpił dopiero przy stanie 4:5. Mimo iż Linette prowadziła 30:0, to pozwoliła się dogonić, popełniła podwójny błąd serwisowy. Jastremska seta zakończyła efektownym odbiorem z bekhendu wzdłuż linii.

Drugiego seta Polka rozpoczęła bardzo dobrze – od przełamania. Niestety nie wykorzystała tej przewagi, po chwili Ukrainka odrobiła stratę. W zagraniach Linette brakowało precyzji, nie potrafiła wykorzystać szans, które sobie stworzyła.

W końcówce to Jastremska przejęła inicjatywę. Grała za mocno, Polka nie nadążała z kolejnymi zagraniami i przegrała do trzech.

WTA Hua Hin. Magda Linette – Dajana Jastremska: kapitalna wymiana obu zawodniczek