tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fernando Alonso: będę śledził F1 dla Kubicy. Nie chcę tego przegapić

Sezon 2019 Formuły 1 będzie pierwszym od 18 lat bez Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata zakończył współpracę z McLarenem i zajął się innymi projektami. Zmagania w nadchodzącym sezonie zamierza jednak bacznie śledzić ze względu na wracającego do rywalizacji Roberta Kubicę.
Alonso: ten sezon F1 będę śledził dla Kubicy (fot. Getty)

Robert Kubica: w pewnym stopniu czuję się debiutantem

Będę oglądał F1 dla Kubicy. Jego historia jest niezwykła. Kilka miesięcy temu wydawało się, że stracił wszelkie możliwości. Teraz nie ma nic do stracenia, a ja nie chcę tego przegapić – powiedział Alonso w rozmowie z "Corriere Della Serra".

Oprócz powrotu Kubicy, Hiszpana interesować będzie rywalizacja zespołów Mercedesa i Ferrari. Alonso liczy na dobre starty Charlesa Leclerca, który we włoskim teamie zastąpił Kimiego Raikkonena.

(fot. Getty) Jestem ciekaw czy Mercedesa wciąż będzie dominował. Wydaje mi się, że wkrótce może dojść do zmiany warty, tym bardziej, że w Ferrari będzie Leclerc. Jest młody, inteligentny i utalentowany. Musi się jednak jeszcze nauczyć jak zdobywać punkty, pomagać zespołowy i przede wszystkim być świadomym, że sprawa mistrzostwa rozstrzyga się między lipcem a wrześniem – stwierdził.

Hiszpan po raz kolejny nie wykluczył też powrotu do F1. Nie uważa też, by miał mu w tym przeszkodzić wiek. W lipcu skończy 38 lat.

Nie powiedziałem: "żegnam", tylko "do zobaczenia". W tym roku mam przed sobą inne wyzwania, ale na 2020 rok nie mam jeszcze planów. Wygranie trzeciego tytułu byłoby wspaniałą sprawą. Przecież Schumacher startował jeszcze w wieku 43 lat. Jeśli czujesz się silny, nie patrzysz na wiek, po prostu się ścigasz. Spostrzec, że inni są od ciebie lepsi możesz równie dobrze w wieku 25 czy 48 lat. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia – ocenił.

Alonso starty w F1 zamienił na wyścigi samochodowe. W zeszłym roku wygrał 24-godzinne zmagania w Le Mans, a pod koniec stycznia dołożył triumf w legendarnym Rolex 24 at Daytona. Zapowiada też startu w Rajdzie Dakar.

Kubica: w przeciwieństwie do debiutantów ja w F1 już jeździłem
Robert Kubica: najtrudniejsze w Formule 1, to w niej zostać!
Robert Kubica zdradził cel na nowy sezon Formuły 1. "To będzie trudniejsze niż powrót"

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. Rich Energy Haas zaprezentował bolid VF-19

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019