tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w Lahti: konkursy w TVP [skoki na żywo, gdzie oglądać, transmisja online]

Gdzie oglądać konkurs indywidualny Pucharu Świata w Lahti? Transmisja w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. W poprzednich latach fińska skocznia była dla Polaków bardzo szczęśliwe. Zobacz jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i inni poradzą sobie w Lahti.
Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków w zawodach drużynowych (fot. Getty)

PŚ w Lahti: trzech Polaków w czołówce indywidualnie

Światowa czołówka szykuje się już do startu w mistrzostwach globu, które 20 lutego rozpoczną się w Seefeld (transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej). Zawody w Lahti to przedostatni sprawdzian przed początkiem walki o medale. Później skoczków czekają tylko konkursy w Willingen.

Polacy do Finlandii pojechali w dobrych nastrojach. W Oberstdorfie najlepiej spisał się Kamil Stoch, który wygrał ostatni z trzech konkursów. Podczas pierwszego prowadził na półmetku, ale ostatecznie był piąty. Dobrą formę zaprezentował też Kubacki – drugi w piątek i trzeci w niedzielę. Największym pechowcem okazał się Piotr Żyła – trzykrotnie czwarty. Niedzielne zawody były bardzo udane dla Jakuba Wolnego, który po pierwszej serii był trzeci, a finalnie uplasował się na szóstym miejscu, zaliczając w ten sposób najlepszy w karierze występ w PŚ.

PŚ w Lahti: zobacz skoki Polaków w konkursie drużynowym Nastroje stonował nieco sobotni konkurs drużynowy. Polacy przez większość zawodów plasowali się na trzecim miejscu, ale w ostatniej kolejce dali się wyprzedzić Japończykom. Zawody nie były udane dla Wolnego, który był najsłabszym punktem kadry, a także dla Stocha. To właśnie jego próba na 119 metrów zaważyła na ostatecznym wyniku.

Patrząc na nieoficjalne wyniki indywidualne należy być jednak optymistą, bo Kubacki, Stoch i Żyła uplasowali się w czołowej "szóstce". Lahti to miejsce, które dobrze kojarzy się Polakom W ubiegłym roku pucharowe zawody wygrał Stoch, wyprzedzając Niemca Markusa Eisenbichlera i Austriaka Stefana Krafta. Powtórzył tym samym sukces z 2014 roku. Pięć lat temu podium uzupełnili przedstawiciele tych samych narodowości – drugi był Severin Freund, a trzeci Gregor Schlierenzauer. Trzykrotnie pierwsze miejsce zajmował tu też Adam Małysz.

W Lahti zabraknie kilku zawodników, którzy w tym sezonie prezentują wysoką formę. Treningi, zamiast startów wybrali m.in. Eisenbichler i Zajc, a także reprezentujący Austrię Daniel Huber. Do zawodów indywidualnych zakwalifikowali się wszyscy Polacy. Obok Stocha, Żyły, Kubackiego i Wolnego skakać będą Maciej Kot i Paweł Wąsek.

Plan transmisji [gdzie oglądać, na żywo, transmisja online]:

Niedziela, 10 lutego:
15:15 – seria próbna
16:15 – konkurs indywidualny (transmisja od 16:05 w TVP 1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Na TVP Sport od 16:15 transmisja łączona z zawodami PŚ w short tracku i MŚ w łyżwiarstwie szybkim)
Komentarz: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny

Dawid Kubacki: pogoda za bardzo nam nie pomogła
Piotr Żyła o mistrzostwach świata w Seefeld: jest lekki stres, ale musi być...
Puchar Świata w Lahti. Kamil Stoch: bez szału, ale stabilnie
Puchar Świata w Lahti. Dawid Kubacki: co tu testujemy? Jeszcze mi życie miłe!
Puchar Świata w Lahti. Jakub Wolny: posiłki tutaj? Nie jest kolorowo...
Puchar Świata w Lahti: pożegnanie Nykaenena, udane kwalifikacje Polaków i... kłopoty z wyżywieniem
MŚ w Lahti (druż.): skok Piotra Żyły (I seria)
Lahti 2011: Małysz postawił kropkę nad "i". Polacy na podium
MŚ w Lahti (druż.): tak ważyły się losy medali!

podobne informacje

Kamil Stoch: od początku zimy borykam się z problemami

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: dobry skok Kamila Stocha w serii próbnej. Najlepszy Anze Lanisek

Puchar Świata w Lahti: Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen wycofali się z zawodów