tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy klub Moniki Kobylińskiej. Zagra w jednej drużynie z gwiazdami

Monika Kobylińska w czołowym zespole Europy! Rozgrywająca reprezentacji Polski po zakończeniu sezonu opuści niemieckie TuS Metzingen i trafi do rywalizującego w Lidze Mistrzyń francuskiego Brest Bretagne HB.
Monika Kobylińska trafi do jednego z najlepszych klubów Europy (fot. Getty)

Polska stara się o organizację ME 2024 kobiet. Może mieć rywala

23-latka podpisała dwuletnią umowę. – To dla mnie kolejny krok w karierze. W Brest grają znakomite zawodniczki, a liga jest jedną z najlepszych na świecie. Liczę też na występy w Lidze Mistrzyń. Przyjazd tutaj to wielka szansa na rozwój – stwierdziła w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu.

Brest to w tym momencie wicelider ligi francuskiej i uczestnik drugiej rundy Ligi Mistrzyń. Klub intensywnie się rozwija. Od dwóch lat gra w nim Alisson Pineau, a przed sezonem trafiły do niego czołowe szczypiornistki świata – Isabelle Gullden i Ana Gros. Z tą ostatnią Kobylińska stworzy duet prawych rozgrywających.

Monika to młoda, ale już doświadczona zawodniczka. Gra dobrze w ataku i w obronie. Dla nas istotne jest, że to zawodniczka o zupełnie innym profilu niż Ana, co da nam więcej możliwości – ocenił Jean-Luc Le Gall, dyrektor sportowy Brest.

Wraz z Kobylińską do klubu dołączą duńska bramkarka Sandra Toft oraz francuski Kalidiatou Niakaté i Coralie Lassource. Klub przedłużył też umowy ze Sladjaną Pop-Lazić, Pauline Coataneą oraz Martą Mangue. W przyszłym sezonie chce zagrać w turnieju Final4 Ligi Mistrzyń.

Kobylińska opuści Metzingen po dwóch latach. W ostatnich tygodniach błyszczała formą w meczach Bundesligi i Pucharu EHF. Ogółem rzuciła w tym sezonie już 120 goli dla TuS.

To kolejny transfer z udziałem reprezentantki Polski w ostatnich dniach. Do francuskiego Nantes Loire Atlantique przeniesie się Adrianna Płaczek, a do Borussii Dortmund trafią Aleksandra Zych i Bogna Sobiech.

podobne informacje

Ostatni test przed el. MŚ 2019. Polki ugoszczą rywalki w Gdańsku

Borussia Dortmund stawia na Polki. Aleksandra Zych i Bogna Sobiech dołączą do BVB

Reprezentantka Polski zmieni klub. Adrianna Płaczek zagra w Nantes

Polska stara się o organizację ME 2024 kobiet. Może mieć poważnego rywala