tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jakub Przygoński ma nowego pilota

Niemiec Timo Gottschalk będzie w tym roku pilotem Jakuba Przygońskiego – poinformował na Instagramie triumfator Pucharu Świata w rajdach terenowych, czwarty kierowca tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Zastąpi Belga Toma Colsoula.
Jakub Przygoński (fot. Getty Images)

"Miło mi poinformować, że w nowym sezonie cross country w fotelu pilota rajdówki zasiądzie niezwykle doświadczony pilot Timo Gottschalk. Timo jest utalentowanym pilotem i chce ponownie wygrać Dakar, a także obronić ze mną zdobyty w poprzednim sezonie Puchar Świata. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze wspólne cele. Dziękuję bardzo Tomowi Colsoulowi za trzy niezwykle udane dla nas sezony, a także za niesamowity czas, który spędziliśmy razem jako dobrzy kompani i zespół ORLEN Team" - napisał Przygoński na Instagramie.

44-letni Gottschalk w 2011 roku wygrał z Nasserem al-Attiyahem Rajd Dakar. Pilotem jest od 1996 roku, w rajdach płaskich startował m.in. z Dieterem Deppingiem, Carstenem Mohe, Arminem Kremerem, Andreasem Aignerem, Raimundem Baumschlagerem i Seppem Wiegandem.

Nowa załoga Przygoński – Gottschalk zadebiutuje w rundzie Pucharu Świata – Qatar Cross Country Rally (22-26 lutego).

podobne informacje

Rajd Dakar. Jakub Przygoński: już myślimy o kolejnej edycji

Rajd Dakar: zadowolony Jakub Przygoński. "Walka trwała do końca"

Rajd Dakar: Jakub Przygoński z najwyższym miejscem w karierze

Rajd Dakar: awans Jakuba Przygońskiego na czwarte miejsce