tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Adam Kownacki numerem jeden w Polsce. "Każdy chce się ze mną bić"

Tydzień temu poprosiliśmy Was o wybór najlepszego aktualnie polskiego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe. Wygrał bezapelacyjnie Adam Kownacki, który otrzymał ponad 60 procent głosów. – Z jednej strony to miłe, z drugiej zdaję sobie sprawę, że teraz kibice wymagać będą ode mnie jeszcze więcej – przyznał "Babyface" w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.
Adam Kownacki (fot. Getty Images)

BIAŁO-CZERWONA ARMIA I… KLĄTWA. KIEDYŚ JĘDRUŚ, DZISIAJ ADAŚ

Kownacki w ostatniej walce w efektowny sposób rozprawił się z Geraldem Washingtonem. Dla Polaka mieszkającego na co dzień w Nowym Jorku była to 19. wygrana w karierze, w tym 15. przed czasem.

W naszym głosowaniu "Babyface" zdecydowanie wyprzedził Krzysztofa Głowackiego oraz Macieja Sulęckiego. W pokonanym polu zostawił także Mateusza Masternaka oraz Kamila Szeremetę.

To dla mnie zaszczyt. Dotychczas wiele ciepłych słów słyszałem od ekspertów boksu oraz tych kibiców, którzy interesują się boksem od dawna. Po wygranej z Washingtonem trafiłem jednak do mainstreamu i muszę przyznać, że to miłe uczucie. Dziękuję za głosy i zapewniam, że nie jest to wyróżnienie na wyrost. A niedowiarkom wkrótce udowodnię, że stać mnie na jeszcze więcej – przyznał Kownacki.

fot. TVP

Z jednej strony miłe uczucie, z drugiej odrobinę uciążliwe. – Teraz każdy coś ode mnie chce. Ci co mnie znają to wiedzą, że dotychczas starałem się każdemu poświęcić pięć minut, chwilę porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, jednak od kilku dni nie wszystkie prośby jestem w stanie spełniać. Fotek nie odmawiam, ale muszę tak gospodarować czasem, by nie ucierpieli moi najbliżsi, którzy są dla mnie najważniejsi. Rodzina była, jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu – dodał.

Magazyn "The Ring" w najnowszym rankingu najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej umieścił "Babyface'a" na 8. miejscu. W porównaniu z poprzednim zestawieniem Kownacki wyprzedził swojego przyjaciela Jarrella Millera, a przed są już tylko Anthony Joshua, Tyson Fury, Deontay Wilder, Dillian Whyte, Luis Ortiz, Aleksander Powietkin oraz Joseph Parker.

Muszę zadzwonić do Millera i trochę się z niego ponabijać. A tak na poważnie to kolejny dowód na to, że to co robię, robię dobrze, ale cel pozostał ten sam – chcę być pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej. Ostatnie wygrane sprawiły, że żyje mi się lepiej, są większe pieniądze, itd., ale kasa mnie nie zmieniła, jestem tym samym człowiekiem co kilka lat temu. Krok po kroku na szczyt.

Mistrzowskie pasy w królewskiej kategorii są aktualnie w posiadaniu Joshuy oraz Wildera. Nie wgłębiając się w szczegóły zawodowego boksu bardziej prawdopodobna wydaje się walka Polaka z Amerykaninem.

Rozmawiałem z ludźmi z mojego teamu i żartowaliśmy, że w rewanżu Wildera z Furym musimy trzymać kciuki za "Bronze Bombera". Brytyjczyk w pierwszym starciu zaprezentował się lepiej, ale trudno przewidywać, co może wydarzyć się w drugim pojedynku. Jeśli wygra Wilder, to pod koniec roku nasza batalia jest jak najbardziej realna. Kiedyś musiałem prosić się o walki, teraz każdy mnie wyzywa, każdy chce się ze mną bić. Proszę bardzo, jestem otwarty na propozycje. Nikogo się nie boję i przed nikim w ringu nie spękam – zakończył Kownacki.

Czy Adam Kownacki będzie pierwszym polskim mistrzem świata w wadze ciężkiej?
Czy Adam Kownacki będzie pierwszym polskim mistrzem świata w wadze ciężkiej?
  • 70.7%Tak
  • 29.3%Nie
Adam Kownacki w drodze po tytuł. "Wszystko jak w filmie"
Fiodor Łapin o Adamie Kownackim: nie można powiedzieć, że nie jest atletą
Walka o tytuł dla Adama Kownackiego? Masternak: to byłaby piękna noc dla boksu
Kownacki kontra Wilder? Polak coraz bliższy walki o tytuł

podobne informacje

Adam Kownacki zasłużył na walkę o pas? Eksperci nie mają złudzeń

Adam Kownacki, pierwszy polski mistrz świata wagi ciężkiej? "Historia jak z filmu"

Echa triumfu Kownackiego. Szpilka wróży mistrzostwo, Boniek lubi lanie

Adam Kownacki będzie ojcem. Ogłosił to... w ringu