16:16
6.02.2019, 18:00
PGNiG Superliga, 2018/2019, 17. kolejka

PGNiG Superliga: Azoty Puławy oblały test przed Pucharem EHF

Ostatni sprawdzian piłkarzy ręcznych Azotów Puławy przed startującymi w weekend rozgrywkami Pucharu EHF wypadł poniżej oczekiwań. Zespół Bartosza Jureckiego przegrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów 33:34 i doznał już szóstej porażki w sezonie. Transmisja sobotniego meczu z GOG Svendborg w TVP Lublin, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.
Piotr Masłowski w akcji w meczu z Chrobrym (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

EHF: wszystkie mecze Azotów w Telewizji Polskiej [TRANSMISJE]

Puławianie przez całe środowe spotkanie nie byli w stanie poradzić sobie z niżej notowanym, ale ambitnie grającym rywalem. Prowadzili tylko na starcie, a następnie 5:3 w 8. minucie. Później jednak inicjatywa była po stronie Chrobrego.

Głogowianie kilkukrotnie odskakiwali rywalom na dystans dwóch lub trzech goli, ale do 40. minuty Azoty regularnie niwelowały straty. Gdy jednak gospodarze odskoczyli w 49. minucie na prowadzenie 29:25, a następnie 32:27, gracze Jureckiego nie zdołali już odwrócić losów gry.

Po siedem goli rzucili dla Chrobrego Michał Bartczak i Kamil Sadowski, a po pięć razy trafili Adam Babicz i Rafał Biegaj. Dla Azotów najwięcej bramek – osiem – zdobył prawoskrzydłowy Jerko Matulić.

Michał Bartczak rzucił dla Chrobrego siedem goli (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

To trzecia porażka Azotów w pięciu ostatnich meczach Superligi. Sytuacja zespołu Jureckiego nie jest do pozazdroszczenia. W weekend na piąte miejsce w ligowej tabeli może zepchnąć go Gwardia.

Nad Jureckim z kolei zbiera się coraz więcej czarnych chmur. Już w styczniu w kuluarach mówiło się, że jego pozycja w Puławach nie jest zbyt silna. Porażka w Głogowie na pewno jej nie poprawi.

To uczynić może zaś zwycięstwo w sobotnim meczu Pucharu EHF z duńskim GOG Svendborg. Transmisja spotkania w TVP Lublin, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Początek meczu o godz. 17:00.

PGNiG Superliga, 17. kolejka:

Chrobry Głogów – Azoty Puławy 34:33 (16:16)
Najwięcej goli: dla Chrobrego – Michał Bartczak, Kamil Sadowski – po 7, Adam Babicz, Rafał Biegaj – po 5; dla Azotów – Jerko Matulić 8, Nikola Prce 5