tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wisła Kraków oficjalnie wzmocniona. Jakub Błaszczykowski: to dla mnie wielki dzień

Jakub Błaszczykowski podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. O tym, że reprezentant Polski wróci pod Wawel było wiadomo od kilkunastu dni. Dopiero w piątek miała miejsce oficjalna prezentacja. – To dla mnie wielki dzień – powiedział piłkarz.
Jakub Błaszczykowski (fot. PAP)

Maciej Stolarczyk [Wisła Kraków]: nakazy dla Sławomira Peszko? Musi być w domu po 18... [wywiad]

Błaszczykowski trenował z klubem i występował w sparingach, ale nie był związany umową z klubem. 33-latek podpisał półroczny kontrakt. Za grę będzie pobierał symboliczną pensję – 500 złotych. Całość tej kwoty przekaże na bilety dla dzieci z domów dziecka.

– Robię, to co czuję i tak było w tym przypadku. Czuję satysfakcję z tego, że tutaj jestem. Zdaję sobie sprawę z ogromu oczekiwań. Sytuacja klubu jest trochę lepsza, jednak cały czas zmaga się z dużymi problemami. Budująca jest jednak wiara kibiców – stwierdził.

– Przełomem był moment, gdy zobaczyłem skalę problemów. Gdyby wszystko było dobrze, Biała Gwiazda nie potrzebowałaby mnie – dodał po chwili.

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI (L) PRZEMYSŁAW SAJDAK (P) (FOT. PAP/ŁUKASZ GĄGULSKI) Mecz z Górnikiem? Niewiadoma...

Na konferencji prasowej pojawiało się sporo pytań, o ocenę potencjału zespołu. – Mecze zweryfikują stan przygotowań. Mamy grupę młodych, chętnych do nauki zawodników, ale i tych bardziej doświadczonych. Trudno jest powiedzieć, co będzie w meczu z Górnikiem, bo pierwszy mecz z reguły jest niewiadomą – ocenił Błaszczykowski.

– Widziałem pracę sztabu, ale i innych członków klubu, którzy są profesjonalistami i wykonywali swoją pracę na 100%. Cieszę się, że mogę być w wiślackiej szatni – stwierdził.

Błaszczykowski grał już dla Wisły w latach 2005-2007 i właśnie stamtąd wyruszył w wielki świat. Kolejno był zawodnikiem Borussii Dortmund, Fiorentiny i VfL Wolfsburg. Umowę z Wilkami rozwiązał na początku stycznia i tym samym pozostawał wolnym zawodnikiem.

Jakub Błaszczykowski piłkarzem Wisły Kraków. Symboliczne wynagrodzenie

podobne informacje

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. "Nie ma teraz na to czasu"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski podpisał umowę i... odda pensję. Wisła Kraków się zbroi

Prezes Wisły Kraków Rafał Wisłocki: reanimacja się powiodła, ale pacjent wciąż w stanie krytycznym [WYWIAD]