tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Nie wymagajmy za wiele". Piłkarz Milanu studzi nastroje wobec Piątka

Piłkarz AC Milan Suso apeluje, aby nie wymagano zbyt wiele od nowych zawodników tego klubu Krzysztofa Piątka i Brazylijczyka Lucasa Paquety. Niektórzy porównują ich do Ukraińca Andrija Szewczenki i Brazylijczyka Kaki. – To jest nie fair – uważa Hiszpan.
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

Kibic drużyny Artura Boruca z zakazem stadionowym. Rzucał... ciastem

Zarówno Piątek, jak i Paqueta, dołączyli do "Rossonerich" w styczniu. Obaj kosztowali po ok. 35 milionów euro. Już po dwóch wspólnych meczach pojawiły się głosy, że to może być duet na miarę Szewczenki i Kaki, którzy imponowali w Milanie w poprzedniej dekadzie.

Paqueta i Piątek to dwaj piłkarze, którzy mogą nam dać naprawdę wiele. Ale widziałem już takich, którzy grali bardzo dobrze przez parę miesięcy, a potem – nic. Zwolnijmy trochę, bo mam wrażenie, że już jest za dużo porównań z tymi, którzy zdobyli Złotą Piłkę – powiedział Suso na łamach dziennika "La Gazzetta dello Sport".

Takie porównania nie są fair, bo jeśli przydarzą im się dwa słabe spotkania, natychmiast pojawią się zupełnie odwrotne opinie. To zresztą dotyczy wszystkich. Teraz jest w porządku, ale jak tylko przegramy dwa razy, znów będzie mowa o katastrofie – ocenił Suso. – Pomijając wszystko, Piątek to dobry chłopak a Paqueta pobiera lekcje włoskiego, żeby mógł się spokojnie porozumiewać tak szybko, jak to możliwe – dodał Hiszpan.

Gennaro Gattuso po meczu z Napoli: Krzysztof Piątek jest fantastycznym napastnikiem

podobne informacje

Gol co godzinę. Piątek lepszy niż Marco Van Basten, Ruud Gullit, George Weah...

Grali kadrowicze. Weekend napastników, błąd Glika

Krzysztof Piątek i kolejny gol dla AC Milan. "Dla niego to jak praca na poczcie"

Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola dla AC Milan [WIDEO]