1
:
2
0:0
66'Christian Gytkjaer

Pech Lecha po przerwie. Przegrana w końcówce

Słaby start po przerwie w Lotto Ekstraklasie zanotował Lech Poznań. Zespół Adama Nawałki przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2 (0:0). To goście byli w tym meczu stroną przeważającą, ale o ich wygranej zdecydował jeden z piłkarzy Kolejorza...
Nikola Vujadinovic (P) i Patryk Tuszyński (L) (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Wróciła Ekstraklasa. Zwycięstwo Jagiellonii Białystok na początek

Antybohater meczu: Nikola Vujadinović
W ostatnich sekundach meczu pozbawił Lecha szansy na zdobycie choćby punktu. Z jego winy padł gol, który zdecydował o zwycięstwie Zagłębie. To wszystko mimo że kilka minut wcześniej Jasmin Burić wybronił rzut karny.

Jak padły bramki?
1:0 (66') – Christian Gytkjaer skorzystał z błędu obrony Zagłębia i dał prowadzenie gospodarzom. Najpierw mocno z dystansu piłkę kopnął Pedro Tiba, ta odbiła się jednak od pleców Konrada Forenca, a wtedy dobiegł do niej Duńczyk i wbił do bramki z bardzo bliskiej odległości.
1:1 (75') – Filip Starzyński wykorzystał fatalny błąd defensywy Lecha i zdobył wyrównującą bramkę. Spudłować nie mógł, kopnął piłkę już w polu bramkowym.
1:2 (90+4') – Vujadinović próbował wybijać piłkę, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła do bramki Lecha i odebrała nadzieję gospodarzom na remis.

A jak paść mogły?
15' – Vernan De Marco doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzył głową, ale futbolówka przeleciała tuż obok bramki Zagłębia.
60' – Bartłomiej Pawłowski ładnie uderzył z woleja, wydawało się, że był gol, ale trafienie nie zostało uznane. I słusznie, bo piłka nie przekroczyła linii bramkowej całym obwodem.
70' – Gytkjaer miał okazję, aby strzelić drugiego gola dla Lecha, ale zupełnie jej nie wykorzystał. Nie potrafił pokonać Forenca w sytuacji sam na sam.
86' – Burić wybronił rzut karny wykonywany przez Starzyńskiego. Bramkarz Lecha świetnie wyczuł atakującego przeciwników.

"Okiem redakcji". Kto dołączy do wyścigu o piłkarskie mistrzostwo Polski?