Turniej bokserski w Debreczynie: Polski i Gołębiewski w finale

Mateusz Polski (64 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg) awansowali do sobotnich finałów turnieju bokserskiego w węgierskim Debreczynie. To pierwszy start kadry narodowej pod wodzą selekcjonera Ireneusza Przywary.
(fot. Getty Images)

W piątkowych pojedynkach obaj polscy pięściarze wygrali na punkty: Polski (Róża Karlino) pokonał miejscowego zawodnika Milana Fodora, a Gołębiewski (Rushh Kielce) zwyciężył Kuttiyę Pathomsaka z Tajlandii.

W eliminacjach Polski, brązowy medalista Igrzysk Europejskich z 2015 roku i mistrzostw kontynentu z 2017, wygrał z Chorwatem Erikiem Pjetrajem, a Gołębiewski pokonał walkowerem Węgra Viktora Arpada.

W przyszłym tygodniu biało-czerwoni rywalizować będą w turnieju w Sofii. Z kolei inna grupa kadrowiczów kończy obecnie trzytygodniowe, wysokogórskie zgrupowanie w Rosji. W jego trakcie Polacy dwukrotnie boksowali z tamtejszą reprezentacją młodzieżową. Najlepiej wypadł Damian Durkacz (64 kg), który odniósł dwa zwycięstwa.

Piotr Wilczewski, trener Macieja Sulęckiego: walka z Gabrielem Rosado to idealny test przed starciami o tytuły [WYWIAD]