12:16
8.02.2019, 18:30
PGNiG Superliga, 2018/2019, 17. kolejka

Powrót po dziewięciu miesiącach. Tomasz Gębala wrócił do gry po kontuzji

Dziewięć miesięcy trwała przerwa w grze Tomasza Gębali spowodowana kontuzją kolana. Rozgrywający reprezentacji Polski i Orlen Wisły Płock powrócił na boisko w piątkowy wieczór i wystąpił w ligowym meczu z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Nafciarze wygrali 26:21, a 23-latek rzucił dwa gole.
Tomasz Gębala powrócił do gry po dziewięciu miesiącach przerwy (fot. PAP)

Zmiana prezesa w Płocku. Adam Wiśniewski zrezygnował

Gębala 9 maja 2018 naderwał więzadło poboczne prawego kolana. Przeszedł zabieg, a następnie przez ponad osiem miesięcy wracał do pełni sił. Treningi wznowił w styczniu. W piątek zagrał po raz pierwszy od 275 dni. Historia zatoczyła tym samym koło, bo kontuzji doznał w meczu... z Energą Wybrzeżem.

23-latek pojawił się na boisku jeszcze przed przerwą i praktycznie od razu zdobył pierwszą bramkę. Kolejnego gola dołożył w drugiej połowie. Ogółem rozegrał nieco ponad 20 minut, trafił dwa z czterech rzutów, otrzymał też jedno dwuminutowe wykluczenie.

Wisła wygrała 26:21. Jej najlepszym zawodnikiem był Renato Sulić, który rzucił dziewięć goli. – Postawili dość mocne warunki, "Arczi" [Artur Chmieliński – wyj. MW] bardzo ładnie pobronił. Myślę, że my też kilka piłek głupio straciliśmy, a kilku sytuacji nie potrafiliśmy rozwiązać tak, jak chcieliśmy – komentował Gębala.

Jego powrót do gry to dobre wieści tak dla trenera Wisły Xaviera Sabate, jak i selekcjonera polskiej kadry Piotra Przybeckiego. Nafciarze zyskają na występach Gębali w kluczowych meczach sezonu, w tym w nadchodzącym dwumeczu barażowym o miejsce w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów z duńskim Bjerringbro-Silkeborg. Kadra natomiast będzie mogła liczyć na potężnego rozgrywającego w kwietniowych i czerwcowych meczach eliminacji ME 2020.

To trzeci i ostatni sezon Gębali w Płocku. 4 stycznia płocki klub poinformował, że reprezentant Polski nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu. Nie wiadomo jeszcze gdzie trafi. Wśród potencjalnych kierunków pojawia się m.in. PGE VIVE Kielce.