tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jan Bednarek o Anglii i kadrze. "Nie tworzę sztucznej presji"

Od dwóch miesięcy Jan Bednarek jest kluczowym piłkarzem Southampton, wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w ostatnich 10 starciach ligowych. W rozmowie ze SPORT.TVP.PL podzielił się wrażeniami z tego okresu. – Poprzedni trener, Mark Hughes, nie stawiał na mnie, widocznie wówczas inni piłkarze byli ode mnie lepsi. To było dla mnie jasne, nie miałem zamiaru iść i pytać go, dlaczego nie pojawiam się w składzie – powiedział.
Jan Bednarek [Southampton]: nie fruwam w obłokach [wideo]
JAN BEDNAREK (FOT. GETTY IMAGES)

John Terry: nie chciałem, żeby kibice płacili za koszulki

Jan Bednarek o...

...porównaniach do innych

Nie jestem ani "polskim van Dijkiem", ani "polskim Maldinim". Jestem polskim Bednarkiem. To dopiero mój początek w Premier League, twardo stąpam po ziemi i wiem, jak dużo mam jeszcze do poprawy. Wiele rzeczy muszę jeszcze w swojej grze zmienić, by osiągnąć wysoki poziom. To okres, w którym buduję swoją markę i na tym się skupiam – by nie być porównywanym z innymi, by dawać z siebie jak najwięcej.

...perspektywach w Southampton

Ten klub wychowuje dobrych zawodników, stąd można się wybić, bo to idealne miejsce do rozwoju. Jestem tutaj od półtora roku i wykonałem ogromny krok naprzód, jestem lepszym nie tylko zawodnikiem, ale i człowiekiem.

...okresie, gdy nie grał w zespole

Poprzedni trener, Mark Hughes, nie stawiał na mnie, widocznie wówczas inni piłkarze byli ode mnie lepsi. To było dla mnie jasne, nie miałem zamiaru iść i pytać go, dlaczego nie pojawiam się w składzie. Wiedziałem, że jedyną rzeczą, jaką mogłem robić, było dawanie z siebie wszystkiego na treningach tak też robiłem.

...braku rodaków w klubie

Nie odczuwam tęsknoty, mam mamę, dziewczynę z Polski, psa z Polski, czuję się swobodnie. Wiadomo, czasem tęskni się za językiem i rozmowami, ale taka jest kolej rzeczy, coś za coś.

...szansach na regularne występy w reprezentacji

Nie tworzę sobie sztucznej presji, nie wyznaczam sobie, że muszę osiągnąć to czy tamto. Staram się dawać drużynie jak najwięcej, chcę walczyć i za Polskę, i za Southampton, być liderem.

Paweł Wszołek po meczu w Pucharze Anglii: kadra? Nie myślę o tym

podobne informacje

"Zawsze musisz być gotowy". Wywiad z Janem Bednarkiem

Grali kadrowicze. Nieskuteczny Lewandowski to nie problem

Sobota w Premier League: asysta Jana Bednarka, Son jak... bateria i zwycięstwa faworytów

Premier League: Burnley – Southampton 1:1. Jan Bednarek z asystą