0
3
3

Ole Gunnar Solskjaer wciąż bez porażki. Manchester United ograł Fulham

Manchester United pokonał na wyjeździe Fulham 3:0 (2:0) w meczu 26. kolejki Premier League. Było to dziewiąte ligowe zwycięstwo w dziesięciu spotkaniach, odkąd zespół przejął Ole Gunnar Solskjaer. Bohaterem meczu został strzelec dwóch goli, Paul Pogba.
Paul Pogba (fot. Getty Images)

Eric Cantona może wrócić do Manchesteru United. "Będziecie ucieszeni"

Spotkanie z drużyną, której defensywę określa się jako najgorszą w lidze, był dla Czerwonych Diabłów spacerkiem. Po zdecydowanym, agresywnym początku meczu w wykonaniu gospodarzy, którzy mogli nawet wyjść na prowadzenie w pierwszej minucie, United szybko zaczęło dyktować swoje warunki gry.

Nie minął kwadrans, gdy Pogba zdobył pierwszą bramkę meczu. Francuz znakomicie wybiegł do prostopadłego podania Anthony'ego Martiala i z ostrego kąta huknął tuż przy krótkim słupku. Gospodarze próbowali atakować, ale to piłkarze Solskjaera trafiali do bramki.

Na 2:0 strzelił Martial, który przeprowadził piękną indywidualną akcję. Po blisko 50-metrowym rajdzie skrzydłowy świetnym balansem minął dwóch rywali i ze spokojem uderzył w długi róg. Do przerwy fani na Craven Cottage nie zobaczyli więcej goli.

Po zmianie stron wynik ustalił Pogba, wykorzystując rzut karny po faulu na Juanie Macie. To dziesiąta wygrana Czerwonych Diabłów w jedenastym meczu pod wodzą Norwega. Jedyną ekipą, która w starciu z United zdobyła punkty było Burnley, Spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 2:2.

Od czasu, gdy Solskjaer objął United, zespół zaliczył najwięcej wygranych w Premier League (osiem), strzelił najwięcej goli (dwadzieścia trzy) i najmniej stracił (sześć). Zaś Pogba wrócił do pełni formy, której nie mógł odnaleźć pod wodzą Jose Mourinho.

Zwycięstwo nad Fulham pozwoliło Manchesterowi wyprzedzić o punkt Chelsea i awansować na czwarte miejsce w tabeli. The Blues rozegrali jednak jeden mecz mniej. W niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Manchesterem City.