:
0
2:0
24'Sadio Mane
34'Georginio Wijnaldum
48'Mohamed Salah

Premier League: Liverpool wygrał i znów jest liderem. Boruc dał się przelobować

Po dwóch remisach z rzędu, piłkarze Liverpoolu wrócili na zwycięską ścieżkę w Premier League. W sobotę zespół Juergena Kloppa bez większych problemów pokonał Bournemouth 3:0 i znów jest liderem rozgrywek. Artur Boruc wypadł na Anfield przyzwoicie, choć jeden z goli obciąża jego konto.
Artur Boruc w meczu z Liverpoolem (fot. Getty Images)

Man United na fali. Solskjaer wciąż bez porażki na ławce Czerwonych Diabłów

Boruc, grający po raz czwarty z rzędu w wyjściowej jedenastce Bournemouth, w 34. minucie spotkania dał się przelobować strzelającemu z siedmiu metrów Georginio Wijnaldumowi. Polak popełnił błąd i zbyt daleko wyszedł z bramki, mimo że holenderski pomocnik nie był w zbyt korzystnej pozycji do strzału.

Trafienie Wijnalduma podwyższyło prowadzenie Liverpoolu na 2:0, choć tak naprawdę powinien to być pierwszy gol The Reds – Sadio Mane, który 10 minut wcześniej główkował na 1:0, był bowiem na pozycji spalonej.

Gol Senegalczyka został jednak zaliczony i tak do przerwy losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w 48. minucie Mohamed Salah.

Jak wypadł Boruc?
38-latek był bez wątpienia źle ustawiony przy strzale Wijnalduma. Przy pozostałych golach nie mógł zrobić nic więcej. W końcówce meczu kilkukrotnie uratował zaś zespół przed boleśniejszą porażką, broniąc m.in. sytuacje sam na sam z Roberto Firmino i Alexandrem Trentem-Arnoldem.
Ocena SPORT.TVP.PL: 5,5 (na 10).

Po sobotnim zwycięstwie Liverpool powrócił na pozycję lidera Premier League. Nad drugim Manchesterem City ma trzy punkty przewagi. Bournemouth jest jedenaste.

Jan Bednarek [Southampton]: nie fruwam w obłokach [wideo]