Puchar EHF: zasłużona porażka Azotów. Duńczycy z GOG za mocni

Porażka piłkarzy ręcznych KS Azoty Puławy w pierwszym meczu w fazie grupowej Pucharu EHF. Drużyna Bartosza Jureckiego przegrała w Lublinie z duńskim GOG Svendborg 28:31 (12:13). Kolejne spotkanie rozegra już w środę z THW Kiel. Transmisja w TVP3 Lublin, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Obrotowy Azotów Tomasz Kasprzak w akcji w meczu z GOG (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Powrót po dziewięciu miesiącach. Tomasz Gębala wrócił do gry

Duńczycy wygrali w stolicy Lubelszczyzny zasłużenie, niemal przez cały mecz będąc stroną przeważającą. Do Azotów należał tylko początek spotkania, gdy po dwóch golach Pawła Podsiadły puławianie wygrywali 2:0.

Goście szybko przejęli jednak inicjatywę i już wkrótce mieli cztery gole zaliczki (8:4). Co prawda w 20. minucie Azoty zdołały doprowadzić do remisu 9:9 (po raz piąty trafił Podsiadło), ale później ta sztuka nie udała im się już ani raz. GOG przed przerwą odskoczył na trzy gole (13:10), a w drugiej połowie utrzymywał cztery bramki przewagi.

Po zmianie stron straty puławian w głównej mierze starali się niwelować Piotr Jarosiewicz (sześć trafień) i Marko Panić (trzy gole w drugiej połowie), ale rywale byli zbyt mocni. Solidne zawody rozgrywał bramkarz Ole Erevik, a w ataku liderował Lasse Kjaer Moeller.

Paweł Podsiadło rozgrywał w pierwszej połowie znakomite zawody (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

21-letni rozgrywający zdobył sześć bramek, do których dołożył sporą liczbę asyst do skrzydłowych – Emil Jakobsen trafił w sumie dziewięć razy, a Frederik Andersen – pięciokrotnie. Do spółki zdobyli 20 z 31 goli zespołu.

Puławianie pierwszych punktów poszukają więc w środę, ale o ich zdobycie będzie im niezwykle trudno – ich rywalem będzie bowiem trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów i główny faworyt rozgrywek, THW Kiel. Mecz o godz. 19:45. Transmisja w TVP3 Lublin, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Puchar EHF, faza grupowa, 1. kolejka:

KS Azoty Puławy – GOG Svendborg 28:31 (12:13)
Najwięcej goli: dla Azotów – Paweł Podsiadło, Piotr Jarosiewicz – po 6, Marko Panić, Jerko Matulić, Adam Skrabania – po 3; dla GOG – Emil Jakobsen 9, Lasse Kjaer Moeller 6, Frederik Andersen 5, Lars Eriksen Hald 3