tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PGE VIVE okupiło zwycięstwo kontuzją Alexa Dujshebaeva. "Nie wygląda to dobrze"

Rozgrywający PGE VIVE Kielce Alex Dujshebaev nie dokończył sobotniego meczu mistrzów Polski z IFK Kristianstad (34:33) w rozgrywkach Ligi Mistrzów przez uraz kolana. Kontuzja wydaje się poważna. – Nie wygląda to dobrze – przekazał trener Tałant Dujszebajew.
Alex Dujshebaev nie dokończył sobotniego meczu z Kristianstad (fot. PAP)

26-latek po niespełna kwadransie gry przeciwko szwedzkiej drużynie zgłosił problem z lewym kolanem i zszedł z boiska. Do końca spotkania nie opuścił już ławki rezerwowych. Bez szczegółowych badań trudno wyrokować jak poważny jest to uraz, ale słowa Tałanta Dujszebajewa nie brzmią zbyt optymistycznie.

Niestety, nie wygląda to dobrze. Dopiero po badaniach będziemy wiedzieli jak długa czeka go przerwa w grze – mówi. – Gdy stoi prosto wszystko jest w porządku, ale gdy rusza kolanem na boki, to go boli – dodaje.

Uraz Dujshebaeva byłby dla VIVE fatalną informacją. Już w sobotę przeciwko IFK ze względu na kontuzje zagrać nie mogli Luka Cindrić i młodszy brat Alexa, Daniel. On, właśnie przez uraz kolana, jest wyłączony z gry już do końca sezonu.

Daniel Dujshebaev jest wyłączony z gry do końca sezonu (fot. PAP)

Mimo kadrowych problemów, VIVE wygrało na trudnym terenie 34:33 i pozostało w grze o czołowe miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas bardzo trudny pojedynek. Z dwóch ostatnich meczów w tej hali jeden zremisowaliśmy, a drugi przegraliśmy. Mimo że wygraliśmy tylko jedną bramką, to uważam, że odnieśliśmy całkowicie zasłużone zwycięstwo. Częściej byliśmy na prowadzeniu i po nerwowej końcówce zdobyliśmy bardzo ważne dwa punkty. Kilka razy tylko straciliśmy prowadzenie, ale mój zespół błyskawicznie potrafił na to odpowiednio zareagować – ocenił Dujszebajew.

Świetne spotkanie rozegrali Michał Jurecki i Filip Ivić. Pierwszy z nich zdobył 11 bramek, a drugi w końcówce meczu zanotował kilka niezwykle ważnych interwencji.

Trzeba przyznać, że Michał zagrał bardzo dobry mecz. Muszę też jednak pochwalić Filipa, którego interwencje w kluczowych momentach pomogły nam w zwycięstwie. Ale cały zespół zasłużył na uznanie, każdy zawodnik dołożył cegiełkę do tego sukcesu – dodał kirgiski trener.

Po jedenastu spotkaniach na czele tabeli grupy A jest FC Barcelona Lassa, która zgromadziła 18 punktów. O trzy mniej ma drugi Vardar Skopje, a o cztery – VIVE i Veszprem. Piąte Rhein-Neckar Loewen uzbierało 12 punktów.

Film dokumentalny "Orły Wenty" – wspomnienia bohaterów
MŚ w Chorwacji [WIDEO]

Kolejny wysoki triumf VIVE. "Trzeba się mierzyć z wielkoludami"

podobne informacje

Luka Cindrić znów trenuje. Powrót do zajęć i... reprymenda od prezesa

Dobre wieści w sprawie Alexa Dujshebaeva. Uraz kolana nie jest groźny

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Michał Jurecki w siódemce kolejki

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: ważny triumf VIVE. Wielki mecz Jureckiego