tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata w Lahti: Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen wycofali się z zawodów

Nie wszyscy zawodnicy, którzy przeszli kwalifikacje, wystąpią w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata. Z rywalizacji wycofali się Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen. Transmisja od 16:05 w TVP 1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 16:15 w TVP Sport.
Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Robert Johansson, Johann Andre Forfang (fot. Getty)

Obaj zawodnicy we wcześniejszych dniach rywalizacji zaliczyli groźnie wyglądające upadki. Podczas piątkowego treningu Tande stracił równowagę i po lądowaniu uderzył o zeskok kością ogonową. Poturbowany Norweg potrzebował pomocy, aby opuścić obiekt.

Decyzją sztabu szkoleniowego reprezentacji Norwegii mistrz olimpijski w drużynie z Pjongczangu nie wziął udziału w sobotnich zawodach drużynowych. Jego miejsce zajął Stjernen, który w trakcie serii próbnej... spadł ze znacznej wysokości na bulę. Wystąpił jednak w konkursie, ale fatalny skok (83 metry) przekreślił szanse Norwegów na awans do drugiej serii.

W niedzielę rano norweski związek narciarski poinformował, że obaj zawodnicy nie wystartują w indywidualnej rywalizacji. – Tande czuje się lepiej, ale odczuwa jeszcze ból w kolanach. Stjernen po upadku także jest obolały. Z tego powodu zdecydowali się zrezygnować z niedzielnych skoków – zdradził trener Alexander Stoeckl.

O pucharowe punkty walczyć będzie zatem tylko trzech Norwegów – Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang i Robert Johansson. Ich miejsce zajmą Słoweniec Jurij Tepes i Czech Cestmir Kozisek, którzy Do konkursu zakwalifikowało się sześciu Polaków – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

PŚ w Lahti: upadek Daniela-Andre Tande na treningu [wideo]

podobne informacje

Kamil Stoch: od początku zimy borykam się z problemami

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: dobry skok Kamila Stocha w serii próbnej. Najlepszy Anze Lanisek

PŚ w Lahti: konkursy w TVP [skoki na żywo, gdzie oglądać, transmisja online]