tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Natalia Maliszewska odpadła w półfinale i... zapewniła sobie Puchar Świata

Natalia Maliszewska odpadła w półfinale niedzielnego Pucharu Świata w Turynie i… zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na tym dystansie. Wszystko za sprawą słabszej postawy Lary van Ruijven, która również z walką o medale pożegnała się na tym etapie rywalizacji. Zawody wygrała Włoszka Martina Valcepina.
Short track, PŚ w Turynie: Natalia Maliszewska odpadła w półfinale [WIDEO]
Natalia Maliszewska (fot. Getty Images)

MŚ panczenistów: dobry występ Czerwonki

Przed niedzielnym startem Polka była o krok od zapewnienia sobie ostatecznego triumfu. Do szczęścia wystarczyło, aby… główna konkurentka – van Ruijven – nie wygrała zawodów. W przypadku, gdyby Holenderce udało się zwyciężyć, Maliszewska musiałaby zająć drugie miejsce.

W ćwierćfinałach bardziej przekonująco wypadła van Ruijven, która zdecydowanie wygrała swój bieg. Maliszewska miała problemy. Ze startu wyszła na drugiej pozycji, za Jekateriną Jefriemienkową. Do końca walczyła o pozycję z naciskającą Courtney Lee Sarault. Choć to Kanadyjka przekroczyła metę jako druga, dostała karę od sędziów, dzięki czemu Polka wywalczyła awans.

Obie faworytki trafiły do jednego biegu półfinałowego, do którego startowały z pozycji czwartej i piątej. Obok nich rywalizowały trzy znakomite łyżwiarki – Suzanne Schulting (Holandia), Petra Jaszapati (Węgry) i Maame Biney (USA). Podczas bardzo emocjonującego przejazdu awans wywalczyły Schulting i Biney. Choć Maliszewska zajęła piąte miejsce i odpadła… zapewniła sobie triumf w Pucharze Świata. Jako czwarta metę przekroczyła bowiem van Ruijven, żegnając się w ten sposób z szansami na medal.

W finale zarówno Schulting, jak i Biney zostały zostawione w tyle przez najlepsze łyżwiarki drugiego półfinału. Triumfowała reprezentantka gospodarzy – Valcepina. Na drugim miejscu zawody zakończyła natomiast Elise Christie (Wielka Brytania).

Kamerą TVP Sport: Natalia "Kurczak" Maliszewska

podobne informacje

Natalia Maliszewska: Puchar Świata? To mi się nie udało. Ja to sobie wypracowałam

Urszula Kamińska, trener Natalii Maliszewskiej: dla nas jest zwyciężczynią już teraz

Regulamin Pucharu Świata. Natalia Maliszewska nie jest jeszcze pewna triumfu?

Natalia Maliszewska: wychodząc na finał czułam, że nie jestem najsilniejsza