0
3
3

Manchester City – Chelsea FC 5:0. Wspaniały mecz Obywateli

Manchester City nie zwalnia tempa. Po słabszym okresie zespół Pepa Guardioli znów spisuje się znakomicie. Tym razem Obywatele wygrali u siebie z Chelsea aż 6:0 (5:0). Wspaniałe spotkanie rozegrał Sergio Aguero.
Sergio Aguero (fot. Getty Images)

Tottenham skraca dystans do lidera po cennej wygranej

Gospodarze od początku postawili na zdecydowaną ofensywę i bardzo szybko zaczęli strzelać gole. Pierwszą bramkę już w czwartej minucie zdobył Raheem Sterling, a w kilka minut później wspaniałym uderzeniem z dystansu na 2:0 trafił Aguero.

Jeszcze przed przerwą kolejne gole strzelili Aguero i Ilkay Guendogan. A do drugiej połowy City przystępowało z czterema zdobytymi bramkami i nie zamierzało się zatrzymywać

Na 5:0 w 56. minucie z rzutu karnego trafił Aguero. Tym samym Argentyńczyk skompletował hat-trick. W samej końcówce z kolei wynik ustanowił Sterling, który strzałem lewą nogą z pola bramkowego pokonał Kepę Arrizabalagę.

Dla Chelsea była to najbardziej dotkliwa porażka od przegranej 0:7 z Nottingham Forest w 1991 roku. Od tego czasu The Blues rozegrali aż 1070 spotkań, mimo to w żadnym nikt nie potrafił zdominować ich tak bardzo jak City.

Dzięki zwycięstwu drużyna Guardioli została liderem Premier League. City ma tyle samo punktów co Liverpool i lepszy bilans bramkowy, ale The Reds rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Jan Bednarek [Southampton]: nie fruwam w obłokach [wideo]