3
:
0
2:0
13'Luca Ceppitelli (sam.)
22'Lucas Paqueta
62'Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola dla AC Milan [WIDEO]

AC Milan zaliczył ważne zwycięstwo w 23. kolejce Serie A. Rossoneri wygrali u siebie z Cagliari 3:0 (2:0), a jednego z goli strzelił Krzysztof Piątek. Tym samym drużyna z Lombardii utrzymała czwartą pozycję w tabeli.
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

Serie A: Milik i Zieliński mogli być bohaterami

Jak zagrał Krzysztof Piątek?
Polski napastnik znów pokazał się z dobrej strony. Strzelił gola, ale już wcześniej był aktywny. Pierwsze uderzenie oddał w 25. minucie, bramkarz Cagliari nie pozwolił jednak, aby piłka przekroczyła linię bramkową.

Szansę na zdobycie efektownej bramki miał w drugiej połowie – w 50. minucie Franck Kessie posłał dobre podanie do Piątka w środek pola, nikt nie pilnował Polaka, a ten uderzył z woleja. Piłka poleciała jednak nad bramką. W 62. minucie znów kopnął, ale Alessio Cragno dobrze obronił. Potem zrehabilitował się golem, przy którym przytomnie ocenił sytuację w polu karnym. W 65. minucie został zmieniony przez Patricka Cutrone.
Ocena SPORT.TVP.PL – 7

Krzysztof Piątek i Mateo Musacchio (fot. Getty Images) Jak padły bramki?
1:0 (11') – spore zamieszanie w polu karnym Cagliari po dośrodkowaniu na gola zamienił... Luca Ceppitelli. Zawodnik gości skierował piłkę do własnej bramki.
2:0 (22') – Lucas Paqueta bardzo mocnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał Cragno. Bramkarz Cagliari nie miał szans na udaną obronę.
3:0 (62') – piłka spadła pod nogi Piątka w polu karnym, Polak popatrzył, zobaczył lukę między obrońcami Cagliari i delikatnym, precyzyjnym kopnięciem ustanowił wynik meczu.

Sytuacja w tabeli
Dzięki zwycięstwu z Cagliari Milan utrzymał czwartą pozycję w tabeli premiowaną grą w Lidze Mistrzów. Zawodnicy Gennaro Gattuso czują jednak na plecach oddech Atalanty Bergamo, która w sobotę wygrała 2:1 ze SPAL. Obecnie drużyna Piątka ma nad nią tylko punkt przewagi.