tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Alpejskie MŚ: Aksel Lund Svindal bohaterem pełnometrażowego filmu

Aksel Lund Svindal, norweski alpejczyk, który w sobotę podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Are zakończył karierę srebrnym medalem w zjeździe, zostanie uhonorowany pełnometrażowym filmem. Zdjęcia są kręcone od dziesięciu lat.
Aksel Lund Svindal (fot. Getty Images)

Lindsey Vonn zakończyła karierę. Sukcesy przeplatane kontuzjami

Reżyserem jest Norweg Filip Christensen znany z dwóch superprodukcji narciarskich „Supervention 1” i „Supervention 2”, a producentem studio Field Production z Oslo.

Będzie to pełnometrażowy film kinowy na pograniczu dokumentalnego i fabularnego. Aksel wystąpił już w dwóch moich filmach tak że materiału mamy bardzo dużo, a od 2016 roku mamy umowę o kręceniu wszystkiego przy nim i o nim, nie tylko o sporcie, lecz też o życiu prywatnym – powiedział Christensen na antenie telewizji NRK.

Filmowcy od trzech lat śledzą mnie od rana do wieczora i chodzą za moimi plecami po hotelu, na linii startu i w przebieralni oraz oczywiście na trasie i mecie. Dałem im carte blanche na wszystko. Znam się z reżyserem od wielu lat i nad montażem pracujemy razem, tak aby film był jak najbardziej autentyczny – przyznał Svindal.

36-letni Norweg zdobył w swojej karierze pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote – w zjeździe w Pjongczangu (2018) i w supergigancie w Vancouver (2010). W mistrzostwach świata dziewięć razy stał na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym. Dwa razy triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2012/13 i 2013/14.

Lindsey Vonn. Piękna kariera zwieńczona medalem

podobne informacje

Alpejskie MŚ: dublet Norwegów w zjeździe, srebro Svindala w ostatnim starcie

Narciarstwo alpejskie: ostatnie miesiące kariery Aksela Lunda Svindala. Po MŚ kończy ze sportem

Alpejski PŚ: Svindal wygrał supergigant

Alpejski PŚ: Aksel Lund Svindal po operacji dłoni