tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dobre wieści w sprawie Alexa Dujshebaeva. Uraz kolana nie jest groźny

Około trzy tygodnie będzie trwała przerwa w grze rozgrywającego PGE VIVE Kielce Alexa Dujshebaeva, który w sobotnim meczu Ligi Mistrzów z IFK Kristianstad doznał kontuzji kolana. To dobre wieści, bo wstępne prognozy były zdecydowanie gorsze.
ALEX DUJSHEBAEV NIE DOKOŃCZYŁ SOBOTNIEGO MECZU Z KRISTIANSTAD (FOT. PAP/Piotr Polak)

LM: wielki mecz Michała Jureckiego. Bezcenny triumf VIVE

– Według optymistycznego scenariusza przerwa Alexa w grze potrwa od dwóch do trzech tygodni – przekazał w poniedziałek fizjoterapeuta VIVE Tomasz Mgłosiek.

Początkowe wieści napływające z kieleckiej drużyny nie były najlepsze. Jeszcze w sobotę trener Tałant Dujszebajew mówił, że uraz jego syna "nie wygląda dobrze". Skończyło się jednak na strachu.

– Kolano nie jest spuchnięte, co dobrze rokuje na przyszłość. Gdyby to było coś poważniejszego, to kolano wyglądałoby dużo gorzej – wyjaśnił Mgłosiek. – Jeśli jest to nadciągnięcie to jego absencja potrwa do trzech tygodni. W przypadku głębszego urazu któregoś z więzadeł – do sześciu tygodni. Ale jak na razie wszystko wskazuje na ten optymistyczny wariant – prognozował.

ALEX DUJSHEBAEV (FOT. PAP)

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów VIVE podejmie w sobotę francuskie Montpellier. Wcześniej zespół czeka jeszcze wyjazdowy mecz polskiej Superligi – w Szczecinie mistrzowie Polski zagrają z miejscową Sandra SPA Pogonią.

Oprócz kontuzjowanego Dujshebaeva w składzie drużyny na pewno zabraknie dwóch innych zawodników zmagających się z urazami: Chorwata Luki Cindricia i młodszego brata Alexa, Daniela. Nawet tak osłabione VIVE jest jednak poza zasięgiem walczącej o utrzymanie drużyny ze Szczecina.

Więcej informacji z piłki ręcznej:
EHF: zasłużona porażka Azotów. Duńczycy z GOG za mocni
Powrót po dziewięciu miesiącach. Gębala wrócił na boisko
Nowy klub reprezentantki Polski. Zagra z gwiazdami

Film dokumentalny "Orły Wenty" – wspomnienia bohaterów
MŚ w Chorwacji [WIDEO]

podobne informacje

PGE VIVE okupiło zwycięstwo kontuzją Alexa Dujshebaeva. "Nie wygląda to dobrze"

Kielecki prezent na Gwiazdkę. Alex Dujshebaev na dłużej w VIVE

Alex Dujshebaev znów najlepszy. Hiszpan z VIVE liderem strzelców i w drużynie kolejki LM

Nierówna walka VIVE. Chory Alex Dujshebaev, uraz Michała Jureckiego...