tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. Mecz Kuby Błaszczykowskiego [transmisja online, na żywo, gdzie oglądać]

Gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków? Relacja "akcja po akcji" na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. W pierwszym składzie Wisły Kraków m.in. Jakub Błaszczykowski.
Jakub Błaszczykowski w składzie Wisły Kraków w meczu z Górnikiem Zabrze (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Górnik Zabrze – Wisła Kraków: relacja online

Górnik Zabrze – Wisła Kraków: to mecz kończący 21. kolejkę piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Wisła Kraków wraca do ligowej rywalizacji po blisko dwóch miesiącach walki o przetrwanie. Z powodu poważnych problemów finansowych z drużyny odeszło kilku czołowych zawodników, ale też pojawili się nowi. Jednym z nich jest 105-krotny reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski, który wrócił do Wisły Kraków po 12 latach.

Wislę Kraków uratowała przed upadkiem skuteczna "akcja ratunkowa". Jej organizatorem był biznesmen Jarosław Królewski, który w rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że Wisła na razie jest bezpieczna. "Jeszcze dwa tygodnie temu mogłem oferować klub bez licencji, bez piłkarzy, w IV lidze i nie wiadomo z jaką przyszłością. Dzisiaj sytuacja jest dużo lepsza. Wisła może spokojnie rozegrać rundę wiosenną. Mamy teraz taki komfortowy okres, w którym my jako klub możemy mieć wymagania w stosunku do inwestorów. Rozmawiamy z wieloma inwestorami. Wydaje mi się, że jesteśmy na takim etapie, że poznajemy różne perspektywy, zagrożenia, uczymy się tego. Zarząd Wisły też przeżył duży upgrade siebie i własnych przekonań. Myślę, że ta organizacja dojrzewa i rodzi się na nowo".

Z kolei Rafał Boguski, kapitan Wisły Kraków, mówił w rozmowie ze SPORT.TVP.PL: – Istniało poważne zagrożenie, że klub może się rozpaść. Drużyny mogło już nie być. Nawet za czasów Bogusława Cupiała zdarzały się opóźnienia w wypłatach, ale wiedzieliśmy, że za tym wszystkim stoi bardzo poważny człowiek. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później, te kłopoty miną. Do stycznia nie było nikogo, kto mógłby wyprowadzić klub na prostą.

– Przede wszystkim widoczne są efekty działań nowych ludzi. Udało się odzyskać licencję, dostaliśmy zaległe pieniądze, prowadzane są akcje, które mają pomóc w dalszym funkcjonowaniu. Widać, że ci wewnątrz klubu i kibice działają w jednym kierunku. Chcą uratować Wisłę – dodał.

Kuba Błaszczykowski i Wisła Kraków. "Wzniosły moment w polskim futbolu"