tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. "Nie ma teraz na to czasu"

Wisła Kraków przegrała pierwsze spotkanie w Lotto Ekstraklasie w tym roku. Biała Gwiazda doznała wyjazdowej porażki z Górnikiem Zabrze (0:2). – Cały czas jesteśmy na etapie budowy zespołu – powiedział po spotkaniu trener krakowian Maciej Stolarczyk.
Jesus Jimenez (L) i Matej Palcić (P) (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Boguski: Wisła Kraków nie zasługuje na spadek w otchłań

Zimą w drużynie Wisły do wielkich zmian. Zespół opuściło wielu ważnych zawodników. Mecz z Górnikiem był dla niektórych graczy pierwszym w barwach Białej Gwiazdy. Po dwunastu latach przerwy do klubu wrócił też Jakub Błaszczykowski.

Górnik zaczął mecz dobrze, strzelił bramkę i to go nakręciło. My z kolei zagraliśmy słabsze spotkanie. Zabrzanie wykorzystywali nasze złe ustawienie i stwarzali sobie sytuacje – ocenił Stolarczyk.

Maciej Stolarczyk (fot. Getty Images) Dla Białej Gwiazdy byłą to ósma ligowa porażka w sezonie. – Cały czas jesteśmy na etapie budowy zespołu, choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma na to czasu. Z każdym dniem będziemy silniejsi i będziemy dążyli do tego, aby takie dni jak dziś się nie zdarzały – tłumaczył szkoleniowiec Wisły.

Niewykluczone, że drużynę z Krakowa wzmocnią jeszcze nowi zawodnicy. – Mamy oczy szeroko otwarte na to, kogo możemy jeszcze pozyskać, ale nie są tajemnicą nasze ograniczenia budżetowe na nowych zawodników. Personalnie nie będę piłkarzy oceniał, kluczowe jest dla mnie to, jak funkcjonuje zespół, a dziś nie było to tak, jak bym sobie życzył. Przed nami jeszcze dużo pracy – dodał Stolarczyk.

Zadowolenia z wyniku i... zachowania kibiców nie ukrywał trener gospodarzy Marcin Brosz. – Byliśmy świadkami bardzo dobrego spotkania i tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że punkty zostały w Zabrzu. Warta podkreślenia jest frekwencja. Byliśmy na piętnastym miejscu, a była najwyższa w kolejce i mieliśmy doping od początku do końca. To pokazuje ile wyzwań jeszcze przed nami, by zapełnić ten stadion – podkreślił.

"4-4-2". Michał Kołodziejczyk: Wisła Kraków wygrała zimę, ale przestańmy ją głaskać

podobne informacje

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Nieudany debiut Sławomira Peszki. "Nie tak to sobie wyobrażałem"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego

Rafał Boguski: Wisła Kraków nie zasługuje na spadek w otchłań [wywiad]