tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pub dla kibiców i muzeum klubowe. Zmiany w projekcie nowego stadionu Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów będzie miał nowy stadion, który ma przyciągnąć na trybuny większą liczbę fanów. W ostatnim czasie prezydent miasta, Andrzej Kotala, podjął decyzję o zmianie jego projektu. W nowej wersji ma zostać uwzględniony m.in. pub dla kibiców i nowe muzeum klubowe.
Rozgrzewka piłkarzy Ruchu Chorzów (fot. Getty Images)

Nieudany debiut Peszki. "Nie tak to sobie wyobrażałem"

Projekt na nowy stadion Niebieskich istnieje już od kilku lat. Zakłada modernizację obiektu i powiększenie go tak, aby na trybunach mogło zasiąść przeszło 16 tysięcy kibiców. Prezydent miasta zdecydował się jednak na wprowadzenie zmian.

Te zakładają powiększenie przestrzeni komercyjnej pod trybunami, co pozwoli m.in. zbudować pub dla kibiców. "Taką potrzebę zgłaszali zarówno kibice, jak i mieszkańcy, a decyzja ta sprawi, że stadion będzie obiektem funkcjonalnym dla wszystkich zainteresowanych" – można przeczytać w komunikacie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie.

Przy nowym stadionie powstanie także klubowe muzeum oraz siedziba klubu. Nowy obiekt ma sprawić, że na stadionie zasiądzie więcej kibiców, a klub znów będzie chlubą miasta. Wprowadzone w projekcie zmiany mogą sprawić jednak, że proces przetargowy się opóźni.

"Oczekujemy na szybką aktualizację dokumentacji projektowej przez autora projektu oraz formę usprawnień wskazaną przez doradców technicznych. Przesunięcie decyzji nie wpłynie znacząco na wydłużenie procesu inwestycyjnego. Jesteśmy przekonani, że decyzje te spełnią oczekiwania kibiców i mieszkańców, a obiekt stanie się prawdziwym stadionem miejskim i wizytówką naszego miasta" – czytamy dalej w komunikacie.

– Myślę, że trzymiesięczna zwłoka nie spowoduje tragedii. Budujemy stadion nie na trzy lata, a na 50 lat, więc – umówmy się – trzy miesiące nie będą tu miały większego znaczenia. W 2022 roku obiekt powinien być skończony – mówił prezydent Chorzowa na konferencji prasowej.

Już teraz, jak informuje "Dziennik Zachodni", przesunięto drugie posiedzenie Komisji Przetargowej z 7 na 27 lutego. Pierwsze odbyło się przed kilkoma tygodniami.

Ruch Chorzów, po ostatnich burzliwych latach, spadł do II ligi. Obecnie zajmuje w niej 12. miejsce, mając na koncie 25 punktów po 21 meczach.

"Okiem redakcji". Kto dołączy do wyścigu o piłkarskie mistrzostwo Polski?

podobne informacje

Kamil Grosicki z siódmą asystą w sezonie

Na boisku kabaret, poza nim klasa. Bochniewicz przeprosił za "symulkę"

Znakomity debiut Pazdana. Ładna asysta Polaka [WIDEO]

Liga Mistrzów. Marco Reus nie zagra z Tottenhamem