tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielki szlagier na otwarcie PLH!

To będzie wielki mecz na otwarcie nowego sezonu Polskiej Ligi Hokejowej. Już w 1. kolejce, wicemistrz Polski – GKS Tychy – podejmie na własnym terenie mistrza kraju Comarch Cracovię. Czy tyszanie wezmą rewanż za ostatni finał PLH? Przekonasz się oglądając transmisję meczu w TVP Sport i SPORT.TVP.PL!
GKS Tychy – Cracovia (4. mecz finału PLH - skrót)
GKS w ostatnim sezonie przegrał z Cracovią wszystkie cztery mecze finałowe (fot. PAP)

Oficjalnie 1. kolejka PLH rozegrana zostanie we wtorek 13 września, ale Pasy dwa dni wcześniej rozpoczną rywalizację o mistrzostwo Polski. W niedziele awansem rozegrają spotkanie 12. kolejki z MMKS Podhalem Nowy Targ.

Są już w gazie...

Zarówno Cracovia jak i GKS do spotkania przystąpią w wysokiej formie. Oba zespoły rozegrały już mecze o stawkę – walcząc w Pucharze Polski. Pasy odniosły dwa zwycięstwa i doznały jednej porażki. Szczególnie przegrana z Ciarko PBS Bank Sanok musiała być dla podopiecznych Rudolfa Rohaczka bardzo bolesna. Po pierwszej tercji mistrzowie kraju prowadzili 4:0, ale później uszło z nich powietrze i dali sobie niespodziewanie wbić sześć goli, w tym pięć w drugiej części spotkania.

Tyszanie w PP do tej pory rozegrali dwa spotkania, które wysoko wygrali! Swoim rywalom strzelili aż dziewięć goli, a sami stracili zaledwie dwa. Rewelacyjną formą w tych meczach pokazał Łukasz Sokół. Wychowanek BTH Bydgoszcz w rywalizacji z Podhalem i Nestą Karawelą Toruń zdobył aż cztery bramki.

Transmisja meczu GKS Tychy – Comarch Cracovia we wtorek, 13 września o godz. 18:45 tylko w TVP Sport i SPORT.TVP.PL! Serdecznie zapraszamy! 1

Dobra gra Pasów w zeszłym sezonie zaowocowała mistrzostwem Polski (fot. PAP) Transfery i kontuzje czyli roszady w składach

Już teraz wiadomo, że w rewanżu za ostatni finał PLH w składzie wicemistrzów zabraknie Adriana Parzyszka, który dochodzi do siebie po operacji nerki i Mariusza Gurazdy, który kilkanaście dni temu miał poważny wypadek. Na lodzie powinien za to zameldować się Teddy Da Costa. Pozyskanie reprezentanta Francji przez GKS można uznać za wielkie wzmocnienie zespołu i największy hit transferow tego lata!

W składzie Cracovii również doszło do kilku ciekawych roszad. Z zespołu odeszli m.in. Grzegorz Pasiut (do GKS-u Tychy), Jarosław Kłys, Patryk Noworyta i Mikołaj Łopuski. Jednak na ich miejsce znaleziono godnych zastępców. W Krakowie będzie grać 20-letni czeski napastnik Petr Seidler, który błysnął skutecznością w debiucie, strzelając w sparingu z Ciarko dwa gole. Nie należy również zapominać o Kanadyjczyku, który posiada polskie korzenie, Nicku Sucharskim i reprezentancie Francji Nicolasie Beschie.

Los sprawił, że mistrz i wicemistrz zagrają ze sobą w 1. kolejce nowego sezonu. Oba zespoły już teraz można uznać za faworytów PLH. Finansowo i kadrowo prezentują się najlepiej w całej polskiej lidze. Jednak to lodowisko zweryfikuje rzeczywistość, a kto wygra rewanż za zeszłoroczny finał będzie mógł spokojniej patrzeć w przyszłość.


Czytaj również: Wielkimi krokami zbliża się start PLH!