tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Peszko na izbie wytrzeźwień. Polak zawieszony!

Po zremisowanym meczu 1.FC Koeln z Werderem Brema (1:1), niemiecka policja zatrzymała reprezentanta polski Sławomira Peszkę. Piłkarz wdał się w awanturę z taksówkarzem i noc spędził na izbie wytrzeźwień. Klub oficjalnie zawiesił zawodnika.
Borussia Dortmund TV: zwariowany mecz z VfB Stuttgart
Sławomir Peszko znów ma kłopoty (fot. PAP/EPA)

Zgodnie z informacjami niemieckiej prasy doszło do awantury, pomiędzy Peszką, a taksówkarzem, który przewoził Polaka i jego towarzysza. Kierowca postanowił o całym zajściu poinformować policję i zawiózł obu pasażerów na posterunek.

Tam reprezentant Polski został przebadany alkomatem i zatrzymany na izbie wytrzeźwień. Nie wiadomo ile promili znajdowało się we krwi piłkarza. Rzecznik miejscowej policji poinformował, że Peszko nie popełnił żadnego przestępstwa i nie postawiono mu żadnych zarzutów.

Na te doniesienia natychmiast zareagował klub, który zawiesił pomocnika w prawach członka drużyny. – Trener Stale Solbakken i dyrektor generalny Claus Horstmann rozmawiali rano ze Sławomirem Peszko. Na tę chwilę nie jest on członkiem zespołu – powiedział rzecznik prasowy FC Koeln Tobias Schmidt.

To nie pierwszy incydent z udziałem Peszki. We wrześniu 2010 roku trener Franciszek Smuda zdecydował się wyrzucić piłkarza z kadry, po tym jak ten spożywał alkohol podczas zgrupowania. W marcu 2011 roku selekcjoner zmienił zdanie i przywrócił zawodnika do reprezentacji.

Zobacz również: Lewandowski doceniony – "klasa światowa"