tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lewandowski: kadra może grać jak Borussia

Robert Lewandowski dzień po tym jak zdobył z Borussią Dortmund mistrzostwo Niemiec był honorowym gościem turnieju dla dzieci na gdańskiej AWFiS. Napastnik reprezentacji Polski wręcz tryskał humorem.
Borussia Dortmund TV: BVB blisko tytułu. "Lewy" bohaterem
Tak Dante z Borussii M'gladbach i Robert Lewndowski walczyli o piłkę w sobotę (fot. PAP/EPA)

Nieraz jest ciężej obronić mistrzostwo Niemiec niż je zdobyć. Stanięcie na najwyższym podium tak silnej ligi jest potwierdzeniem siły naszego zespołu. W tym tytule nie ma żadnego przypadku. Borussia to drużyna klasowa. Będziemy chcieli potwierdzić to teraz w Europie – wyznał w rozmowie z "Faktem" najlepszy strzelec "żółto-czarnych".

Lewandowski liczy, że ten rok nie zakończy tylko sukcesem z ekipą Dortmundu, ale również z reprezentacją Polski, gdzie również będzie walczyć razem z Jakubem Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem. – wiele akcji, rozgrywanych przez nas, kończy się golami. Można więc powiedzieć, że jesteśmy siłą napędową Borussii. Mam nadzieję, że podobnie będzie w reprezentacji – podkreślił były król strzelców Ekstraklasy.

Lewandowski kończącym się sezonem w Bundeslidze udowodnił, że jest nie tylko świetnym snajperem (20 goli na koncie), ale również potrafi wypracować okazje kolegom z drużyny. – Asysty też są miłe. Zresztą każda bramkowa akcja, w której biorę udział, daje mi satysfakcję. Nie jestem typem napastnika, który czeka tylko na piłki w polu karnym. Staram się też trochę rozgrywać – dodał Robert Lewandowski.

Więcej w "Fakcie" i "Dzienniku Bałtyckim"

Zobacz także Feta w Dortmundzie. Szalona radość Kloppa Niemieckie media chwalą polskie trio z Borussii Borussia Dortmund mistrzem Niemiec!