tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Emery trenerem Spartaka. "Czas opuścić Hiszpanię"

Unai Emery od następnego sezonu będzie trenerem Spartaka Moskwa. Dla szkoleniowca, któremu w czerwcu kończy się kontrakt z Valencią, będzie to pierwsza praca poza ojczyzną. – Czas opuścić Hiszpanię – powiedział.
Unai Emery po czterech latach opuszcza Walencję (fot. PAP/EPA)

Emery przyznał, że inne rosyjskie kluby również były nim zainteresowane. – Oferta Spartaka była najciekawsza w porównaniu do dwóch innych z Rosji. Piłka nożna rozwija się tam niesamowitym tempie – powiedział. – Byłem też w kontakcie z klubami z Turcji, Grecji oraz Portugalii – wyjawił.

40-letni Hiszpan podpisał kontrakt do końca 2014 roku. W stolicy Rosji będzie zarabiał 2,5 miliona euro na sezon. Jego wspólnikami będą Walery Karpin i Dmitrij Popow. Pierwszy z nich opuści stanowisko trenera i zostanie dyrektorem generalnym. Drugi zajmuje stanowisko dyrektora sportowego.

Emery od 2008 roku prowadził Valencię, z którą w ostatnich trzech latach zajmował trzecie miejsce w Primera Division. Jego piłkarze doszli w tym sezonie również do półfinału Ligi Europejskiej, w którym ulegli Atletico Madryt.

Czytaj także: Pellegrino nowym trenerem Valencii