tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmiany w Oświęcimiu. Przychodzi Różański

36-letni napastnik Jarosław Rożański w najbliższym sezonie będzie bronił barw oświęcimskiej Unii, brązowych medalistów Polskiej Ligi Hokeja - poinformował we wtorek klub. Hokeista porozumiał się z klubem z Oświęcimia w poniedziałek wieczorem.
Unia Oświęcim zakończyła sezon na 3. miejscu (fot.PAP)

Różański jest wychowankiem Podhala Nowy Targ. W barwach tego klubu pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Grał także w KTH Krynica i Zagłębiu Sosnowiec. 119 razy reprezentował barwy Polski. Grając w biało-czerwonym trykocie strzelił rywalom 27 goli. W polskiej lidze rozegrał w sezonie zasadniczym 625 meczów. Na koncie ma 307 bramek i 327 asyst.

Klub poinformował we wtorek, że na kolejny sezon w zespole pozostał Mariusz Jakubik, a warunki kontraktu ustalił Petr Valusiak. Jeszcze tego dnia w klubie pojawić się ma 24-letni bramkarz Dalibor Sedlar z drugoligowego czeskiego zespołu Jastrzębie Prosztejow. Wcześniej umowy z klubem przedłużyli Jerzy Gabryś, Peter Tabacek, Marek Modrzejewski, Damian Piotrowicz, Wojciech Wojtarowicz, Wojciech Stachura, Jakub Radwan, Grzegorz Piekarski, Marcin Jaros oraz Szymon Urbańczyk, a z wypożyczenia powrócił Mateusz Adamus.

W barwach Unii Oświęcim kibice nie zobaczą Miroslava Zatki, Jarosława Kłysa i Patryka Noworyty.

Czytaj także: MŚ: Gwiazor NHL dołączył do Rosjan