tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fornalik poprowadził trening Ruchu. Nie było taryfy ulgowej

Półtoragodzinny trening przeprowadził w środę z piłkarzami Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik. We wtorek został wybrany przez zarząd PZPN selekcjonerem reprezentacji Polski.
Fornalik: brak doświadczenia może być moim atutem
Fornalik zamieni wkrótce Ruch Chorzów na reprezentację Polski (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Waldemar Fornalik (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Fornalik nie zastosował wobec swoich klubowych podopiecznych żadnej taryfy ulgowej. Pokrzykiwał na nich, krytykował niecelne podania i strzały.

– Staram się wykonywać normalnie swoje obowiązki. Nie odpowiem na pytanie, czy był to mój ostatni trening w klubie, bo po prostu tego nie wiem. Sytuacja jest dynamiczna – powiedział Fornalik, który w marcu podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Ruchem.

Stwierdził, że pierwszą noc po nominacji przespał świetnie. Nie miał żadnych snów związanych z nową funkcją. We wtorek po nominacje był obecny w wielu mediach. – Spodziewałem się zainteresowania, bo chodzi o reprezentację narodową. Dlatego chciałem być do dyspozycji – wyjaśnił, ale nie chciał zdradzić, jak jego telewizyjne występy zostały ocenione przez najbliższych.

Piłkarze schodząc boiska po zajęciach przyznali, że żałują odejście szkoleniowca, ale też życzą mu powodzenia w pracy z kadrą. – Powoli oswajamy się z myślą, że to ostatnie zajęcia z tym trenerem. Ale cóż takie jest życie – powiedział obrońca Piotr Stawarczyk.

Z kolei napastnik Arkadiusz Piech przyznał, że środowy trening nie różnił się od poprzednich. Nie chciał spekulować na temat swoich szans na grę w kadrze. – Nawet o tym nie myślę. Trzymam mocno kciuki za nowego selekcjonera, żeby mu się udało awansować z reprezentacją do mistrzostw świata – dodał.

Mimo zawirowania w sztabie trenerskim, zawodnicy podkreślali, że są dobrze przygotowani do rywalizacji w eliminacjach Ligi Europejskiej. Pierwszy mecz chorzowianie rozegrają u siebie 19 lipca. Przeciwnika poznają w czwartek.

Tego dnia ma się odbyć również konferencja prasowa władz klubu, na której być może wyjaśni się, kto zastąpi Fornalika w roli trenera Niebieskich.

Czytaj także: Majewski: Fornalik zasłużył na posadę selekcjonera

Zobacz także Fornalik: dziękuję za zaufanie Boniek: to nic złego, że Fornalik jest miły