tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hodge zostaje w Zastalu!

Świetne wieści dla kibiców Zastalu Zielona Góra. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, lider zespołu Walter Hodge nie znalazł nowego klubu i przez kolejne dwa sezony będzie zawodnikiem trzeciej drużyny minionych rozgrywek Tauron Basket Ligi.
TOP 10 fazy play off TBL!
Walter Hodge z trofeum za trzecie miejsce w TBL (fot. zastalbasket.pl)

Portorykańczyk to MVP poprzedniego sezonu zasadniczego i najbardziej wartościowy koszykarz serii spotkań o brązowy medal. Zawodnik z pewnością wart jest godziwego wynagrodzenia. W minionych rozgrywkach notował średnio 19,4 punktu oraz 5,7 asysty w 32 minuty spędzane na parkiecie.

To sprawiło, że Hodge zażyczył sobie podwyżki. Zastal bardzo chciał zatrzymać swojego lidera i udało się podpisać z nim kolejną umowę.

„Po wielu rozmowach pomiędzy kierownictwem drużyny Zielonej Góry i moimi agentami, z dumą mogę powiedzieć, że doszliśmy do porozumienia na następne dwa sezony. Umowa ta stanowi duży krok w mojej karierze i jest to jak dotąd mój największy kontrakt” – napisał w oświadczeniu Hodge.

„Po pomyślnym osiągnięciu jednego z naszych celów w trakcie ostatniego sezonu, mogę teraz powiedzieć, że będziemy dążyć do zdobycia pierwszego mistrzostwa polskiej ligi oraz będziemy starać się osiągnąć jak najlepsze miejsce w Eurocup” – zapewnił Portorykańczyk zielonogórskich kibiców.

Przedłużenie kontraktu z Hodge'em oznacza, że w Zielonej Górze nie zagra Łukasz Koszarek, który rzekomo miał zastąpić portorykańskiego rozgrywającego.

Czytaj również: Gwiazda mistrzów Polski zagra w NBA!