tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bert van Marwijk: nie wykluczam przejścia na emeryturę

Były selekcjoner reprezentacji Holandii przyznał, że po opuszczeniu stanowiska w kadrze otrzymał wiele ofert. Z podjęciem decyzji nie będzie się spieszył. Pod uwagę bierze też całkowite odejście ze świata futbolu.
Czy Euro 2012 okaże się smutnym końcem Berta van Marwijka? (fot. Getty Images)

60-letni trener zrezygnował z funkcji selekcjonera Oranje po tym, jak jego drużyna przegrała wszystkie mecze podczas finałów Euro 2012. Mimo że na polskie i ukraińskie boiska jechała w roli jednego z faworytów.

Potencjalni pracodawcy szybko ustawili się w kolejce po doświadczonego trenera. – Otrzymałem wiele interesujących ofert w ostatnich tygodniach. Choć nie mam teraz żadnych obowiązków, cieszę się wolnością i nie szukam żadnej nowej pracy na siłę – wyjawił Holender.

Jak więc widzi swoją przyszłość? – Mogę wrócić do trenowania za miesiąc, ale równie dobrze mogę całkowicie wycofać się z futbolu. Nie wykluczam przejścia na emeryturę – zakończył 60-latek.

Bert van Marwijk rozpoczął swoją profesjonalną karierę menedżerską w 1998 roku w holenderskiej Fortunie Sittard. Nim zajął się reprezentacją Holandii, pracował także jako trener w Feyenoordzie i Borussii Dortmund.

Czytaj również: Boenisch na celowniku Celtiku