tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

W Tottenhamie wściekli na Modricia

Luka Modrić chce wymusić transfer do Realu Madryt. Zdaniem menedżera Tottenhamu Andre Villasa-Boasa chorwacki pomocnik wybrał sobie zły moment i sposób na żądanie transferu. – Jego zachowanie obróci się przeciwko niemu – powiedział Portugalczyk.
Luka Modrić robi wszystko, żeby przenieść się do Realu Madryt (fot. Getty Images)

Villas-Boas jest niezadowolony z postawy Modricia (fot. Getty Images) Drużyna Tottenhamu wyleciała w sobotę do Los Angeles, aby odbyć ośmiodniowe tournee po Stanach Zjednoczonych. Wśród zawodników, którzy wsiedli na pokład samolotu nie znalazł się gwiazdor Kogutów Luka Modrić, który od kilku dni przebywa w Chorwacji i odmówił wylotu do USA.

Wszystko z powodu potencjalnego transferu do Realu Madryt, który od mocno naciska na Chorwata, aby przeszedł na Santiago Bernabeu. Na razie sprawa pozostaje w martwym punkcie, ponieważ Tottenham odrzucił ofertę Królewskich opiewającą na 40 mln euro.

Usprawiedliwienia dla zachowania swojego zawodnika nie potrafił znaleźć Andre Villas-Boas. – Modrić postąpił źle, tylko pogorszył sytuację i może ono obrócić się przeciwko niemu. Prezydent klubu jest na niego po prostu wściekły – powiedział menedżer Tottenhamu.

"AVB" zwrócił też uwagę na konkurencję jaka panuje w środkowej linii Królewskich i kwestionuje decyzję Modricia o przenosinach do Hiszpanii. – Ilu oni mają środkowych pomocników? Ośmiu? – zapytał wymownie Portugalczyk, przytaczając również przypadek Nuriego Sahina, który niewiele minut spędził w minionym sezonie na boiskach La Liga, a wcześniej był gwiazdą Borussii Dortmund. – Przecież zanim trafił do Madrytu miał w Bundeslidze wspaniały sezon... – ironizował Villas-Boas.

Jeszcze nie wiadomo jakie konsekwencje spotkają Modricia za odmówienie wylotu do USA. Bardzo możliwe, że prezes klubu ukarze Chorwata. Tak się stanie, jeśli gwiazdor Tottenhamu ostatecznie nie przeniesie się do Hiszpanii i zostanie na Wyspach Brytyjskich.

Czytaj także: Juventus szykuje dwa wielkie transfery