Zwycięstwo Brytyjek na inaugurację igrzysk

W pierwszym meczu grupy E turnieju piłkarskiego kobiet igrzysk olimpijskich, Wielka Brytania pokonała na Millennium Stadium w Cardiff reprezentację Nowej Zelandii 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobyła Stephanie Houghton.
Wielka Brytania wygrała swoje pierwsze spotkanie (fot. Getty Images)

Wszystkie mecze turnieju piłkarskiego kobiet na żywo w SPORT.TVP.PL!

Gospodynie turnieju już w pierwszej połowie powinny objąć prowadzenie. W 27. minucie bardzo blisko strzelenia gola była Alex Scott, ale bramkarkę Nowozelandek uratował słupek. Bramkę udało się zdobyć dopiero po przerwie. W 64. minucie z rzutu wolnego doskonale przymierzyła Stephanie Houghton, dając swojej drużynie trzy punkty.

Kolejne spotkanie Brytyjki rozegrają już w sobotę. Ich rywalkami będzie drużyna Kamerunu. Tego samego dnia Nowa Zelandia zagra z Brazylijkami.

Wielka Brytania – Nowa Zelandia 1:0 (0:0)
Bramka: Houghton 64.
Wielka Brytania: Bardsley – Scott, Houghton, Scott, Stoney, Carney (89. Williams), Smith, Little (46. White), Dieke, Asante, Aluko.
Nowa Zelandia: Bindon – Percival, Hoyle, Erceg, Smith (68. Yankey), Riley, Moorwood (59. Hessett), Hearn, Gregorius, Yallop (74. Longo), Wilkinson.
Żółte kartki: Asante – Wilkinson.
Sędzia: Kari Seitz (USA).