tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gwiazdy igrzysk w hołdzie Skolimowskiej

Emocje po igrzyskach już opadły, ale lekkoatleci nie zwalniają tempa. Już w niedzielę na stadionie Orła w Warszawie gwiazdy wystartują w III Memoriale Kamili Skolimowskiej. Tomasz Majewski i Anita Włodarczyk postarają się o znakomite rezultaty. Transmisja o 14:00 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.
Włodarczyk: medal dedykuję Kamili Skolimowskiej
Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski postara się o świetny rezultat (fot. Getty Images)

Anita Włodarczyk na podium w Londynie (fot. Getty Images) Dla Włodarczyk to okazja do rewanżu za igrzyska olimpijskie. W Londyńskim konkursie musiała uznać wyższość Rosjanki Tatiany Łysenko. Polka w najdalszej, mierzonej próbie miała 77,60 metra, a zwyciężczyni konkursu 78,18. Podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego w czwartej próbie rzuciła znacznie dalej, lecz młot wylądował poza promieniem.

Apetyt na rekord

Byłam w formie na zwycięstwo. Przed dekoracją rozmawiałam z trenerem Tatiany Łysenko i on przyznał, że ten spalony rzut był dalszy niż 78,18 m, który to wynik dał Rosjance złoto - podkreśliła była rekordzistka świata Anita Włodarczyk, która – jak przyznała - zamierza jeszcze w tym sezonie wrócić na pozycję nr 1. Być może stanie się to już 19 sierpnia – dodała.

Młotem rzucać będą też zawodnicy, którzy w Londynie uplasowali się na miejscach czwartym, piątym, szóstym i siódmym, a więc Ukrainiec Oleksij Sokirskij, Rosjanin Kirył Ikonnikow, Czech Likas Melich i Szymon Ziółkowski. Wystąpi również typowany przez zagranicznych ekspertów do medalu (nawet złotego) Paweł Fajdek, któremu nie udał się start nad Tamizą.

Pojedynki w dysku i kuli


Także w innych konkurencjach zapowiada się interesująca rywalizacja, w szczególności pojedynki dyskoboli - najlepszego w historii Litwina Virgilijusa Alekny, Estończyka Gerda Kantera i Piotra Małachowskiego czy kulomiotów - Tomasza Majewskiego z Amerykaninem Reese Hoffą i Kanadyjczykiem Dylanem Armstrongiem.

Jak poinformował dyrektor mityngu Marcin Rosengarten, podczas mityngu będą liczne konkursy dla widzów, a także licytowane będą atrakcyjne pamiątki, m.in. pamiątkowy medal Anity Włodarczyk z okazji pobicia rekordu świata w Berlinie w 2009 roku, autobiografia Usaina Bolta, reprezentacyjna bluza Jeleny Isinbajewej, koszulki meczowe koszykarza Marcina Gortata i kapitana siatkarzy Marcina Możdżonka - wszystko z ich autografami.

Dochód z licytacji zasili konto Fundacji Kamili Skolimowskiej. Jej działalność ukierunkowana jest na pomoc medyczną przede wszystkim młodym sportowcom. Dotychczas z pozyskanych środków 87 zawodników przeszło operacje i poddało się rehabilitacji.

Program niedzielnych zawodów:

14.00 - skok o tyczce mężczyzn oraz rzut dyskiem mężczyzn 
15.15 - 100 m kobiet 
15.25 - 100 m mężczyzn 
15.30 - rzut młotem (kobiet i mężczyzn) 
15.30 - pchnięcie kulą mężczyzn 
15.40 - 110 m przez płotki 
15.50 - 1500 m kobiet 
16.00 - 400 m mężczyzn 
16.15 - 200 m mężczyzn 
16.40 - 800 m mężczyzn 


Czytaj także: Włodarczyk: w Rio nie zabraknie motywacji