tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zrobili pierwszy krok

Pokonać Bułgarię to jak uchylić drzwi do drugiej rundy. Ten mecz trzeba było wygrać i chwała naszym, że to zrobili.

Zrobili pierwszy krok

Pokonać Bułgarię to jak uchylić drzwi do drugiej rundy. Ten mecz trzeba było wygrać i chwała naszym, że to zrobili.
Marcin Gortat - jeden z architektów zwycięstwa z Bułgarią (fot. PAP/Adam Hawałej)

Ale nie wolno zapomnieć, że kluczem do ćwierćfinałów są zwycięstwa nad kolejnymi, silniejszymi rywalami. Litwa i Turcja pokazały w drugim meczu naszej grupy koszykówkę najwyższej próby. Zwłaszcza w obronie. Ich wysocy (Savas, Asik – Turcja, Petraviczius, bracia Ławrynowiczowie – Litwa) są piekielnie silni. A potrafią też być szybcy. Turcja ma do tego mocnych graczy obwodowych. U Litwinów widać na obwodzie lukę, którą trzeba wykorzystać.

Każdy kolejny mecz w tym turnieju będzie dla nas bardzo trudny. W każdym zmierzymy się z ekipami najwyższej klasy. Zakładając, że zagramy w rundzie kwalifikacyjnej w Łodzi, trafimy tam na Serbię (po ich zwycięstwie nad Hiszpanami nikt w to nie wątpi), Hiszpanię (owszem, nie popisali się w pierwszym meczu ale ciągle twierdzę, że nie są słabi) i Słowenię.

To – jak mawia Marcin Gortat – tacy sami ludzie jak my, którzy śpią, męczą się, jedzą obiady i mają kłopoty z trawieniem. Tego się trzymajmy, bo rankingów, składów i doświadczenia z meczów o wszystko nie ma co porównywać.

Widowisko będzie wyjątkowe. Eurobasket to impreza wspaniała. Wystarczy spojrzeć na kibiców z zagranicy balujących przed halami. Ta gra wciąga!

najnowsze opinie

Maciej Szczęsny Kamiński to dobry piłkarz... dla reprezentacji młodzieżowej

Piotr Sobczyński Olimpijska oziębłość

Adam Małysz Małysz: zima dla Kubackiego będzie przełomowa

Jan Tomaszewski Brzęczek to bardziej trener klubowy, a nie selekcjoner