tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zrobili pierwszy krok

Pokonać Bułgarię to jak uchylić drzwi do drugiej rundy. Ten mecz trzeba było wygrać i chwała naszym, że to zrobili.

Zrobili pierwszy krok

Pokonać Bułgarię to jak uchylić drzwi do drugiej rundy. Ten mecz trzeba było wygrać i chwała naszym, że to zrobili.
Marcin Gortat - jeden z architektów zwycięstwa z Bułgarią (fot. PAP/Adam Hawałej)

Ale nie wolno zapomnieć, że kluczem do ćwierćfinałów są zwycięstwa nad kolejnymi, silniejszymi rywalami. Litwa i Turcja pokazały w drugim meczu naszej grupy koszykówkę najwyższej próby. Zwłaszcza w obronie. Ich wysocy (Savas, Asik – Turcja, Petraviczius, bracia Ławrynowiczowie – Litwa) są piekielnie silni. A potrafią też być szybcy. Turcja ma do tego mocnych graczy obwodowych. U Litwinów widać na obwodzie lukę, którą trzeba wykorzystać.

Każdy kolejny mecz w tym turnieju będzie dla nas bardzo trudny. W każdym zmierzymy się z ekipami najwyższej klasy. Zakładając, że zagramy w rundzie kwalifikacyjnej w Łodzi, trafimy tam na Serbię (po ich zwycięstwie nad Hiszpanami nikt w to nie wątpi), Hiszpanię (owszem, nie popisali się w pierwszym meczu ale ciągle twierdzę, że nie są słabi) i Słowenię.

To – jak mawia Marcin Gortat – tacy sami ludzie jak my, którzy śpią, męczą się, jedzą obiady i mają kłopoty z trawieniem. Tego się trzymajmy, bo rankingów, składów i doświadczenia z meczów o wszystko nie ma co porównywać.

Widowisko będzie wyjątkowe. Eurobasket to impreza wspaniała. Wystarczy spojrzeć na kibiców z zagranicy balujących przed halami. Ta gra wciąga!

najnowsze opinie

Maciej Iwański Ja też mam dosyć

Patryk Rokicki Helwetów szansa na rewanż

Patryk Rokicki Owieczkin zmierza po Puchar Stanleya

Dariusz Szpakowski Nie rozumiem fali hejtu wylewanej na Lewandowskiego