tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pełnosprawni

Magazyn inny niż wszystkie. Wyjątkowy. Przybliża rywalizację tych, którzy wygrywają stając na starcie, gdy prawie wszystkim wydawało się, że są już przegrani...

najnowsze odcinki

Pełnosprawni: wspinaczka i warsztaty taneczne w Łodzi

9.02.2019 11:17 Pełnosprawni
Kolejny odcinek programu "Pełnosprawni". Tym razem o warsztatach tanecznych w Łodzi dla osób niepełnosprawnych, a także wspinaczce, która zyskuje coraz większą popularność.

Pełnosprawni: Harlem Globetrotters dla niepełnosprawnych

2.02.2019 15:04 Pełnosprawni
Kolejny odcinek magazynu "Pełnosprawni".

Pełnosprawni: bowling wśród niewidomych i historia Wojciecha Makowskiego

19.01.2019 09:35 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" Marcin Cisowski wybrał się na turniej bowlingowy, w którym rywalizowali niewidomi i niedowidzący. Zawodnicy opowiedzieli reporterowi TVP Sport o swoich odczuciach. W najnowszym odcinku znajdziecie też historię Wojciecha Makowskiego, medalisty paraigrzysk oraz rapera.

Pełnosprawni: paraolimpijczyk roku i mistrzowie sportu

12.01.2019 08:00 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" przedstawiamy naszą relację z Gali Mistrzów Sportu, na której po raz kolejny nagrodzono najlepszych paraolimpijczyków. Na widzów czeka również materiał Macieja Barszczaka o przyjaźni między bramkarzami reprezentacji Polski w amp futbolu.

Pełnosprawni: historia reprezentacji Haiti w amp futbolu i nauka języka migowego

5.01.2019 09:06 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" Maciej Barszczak niesamowitą historię reprezentacji Haiti w amp futbolu, której towarzyszył podczas mistrzostw świata w Meksyku. Ponadto na widzów czeka nauka języka migowego przygotowana w materiale Mateusza Jareckiego.

Pełnosprawni – czas nagród i podsumowań roku

2.01.2019 14:10 Pełnosprawni
Kolejny odcinek programu "Pełnosprawni".

Pełnosprawni: poruszające historii na festiwalu "Nurt" i batalia o Puchar Łuczniczki

22.12.2018 10:39 Pełnosprawni
W najnowszym odcinku "Pełnosprawnych" m.in. o festiwalu "Nurt" w Kielcach. To do tego miasta od 24 lat zjeżdżają najlepsi dokumentaliści i reportażyści. W tym roku nie brakowało filmów poruszających i zmieniających postrzeganie osób z dysfunkcjami.

Pełnosprawni: ciężarowcy z Wrocławia podbili Polskę i Europę

15.12.2018 10:38 Pełnosprawni
W tym odcinku "Pełnosprawnych" m.in. o ciężarowcach Startu Wrocław. W tym roku poprawili wiele rekordów życiowych, a podczas mistrzostw Polski ponad 20 razy stali na podium.

Pełnosprawni. "Droga po życie" i wrocławscy ciężarowcy

15.12.2018 09:13 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" przedstawiamy relację z mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Imprezę zorganizowano w Wiśle. Przyjrzeliśmy się również poczynaniom wrocławskich ciężarowców. Z kolei Maciej Barszczak przyglądał się niesamowitej "drodze po życie".

Pełnosprawni. Sukcesy parabadmintonistów na ME i "EXTRAsprawni.pl"

8.12.2018 09:06 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" przyjrzeliśmy się sukcesom polskich parabadmintonistów na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni wrócili z nich z workiem medali. Byliśmy także z kamerą na planie AVALON EXTREME, gdzie powstawała specjalna reklama organizacji.

Pełnosprawni: MP w szermierce na wózkach

1.12.2018 09:39 Pełnosprawni
W najnowszym odcinku "Pełnosprawnych" byliśmy na mistrzostwach Polski w szermierce na wózkach. Sprawdziliśmy także, jak radzą sobie z tańcem sportowcy niedowidzący.

Pełnosprawni: amp futbol... poza boiskiem i najdroższy rower świata

24.11.2018 09:30 Pełnosprawni
W tym odcinku m.in. sprawdzaliśmy jak to jest na kolarskim tandemie w... kolarstwie torowym, a także poznaliśmy historię jednego z bohaterów reprezentacji Polski na ostatnich mistrzostw świata w amp futbolu – Kamila Grygiela.

Pełnosprawni: ME w tańcu na wózkach, nauka programowania

17.11.2018 09:36 Pełnosprawni
Ponad 100 zawodników z 15 krajów rywalizowało w Łomiankach w trakcie mistrzostw Europy w tańcu na wózkach. Przybliżyliśmy także nowoczesne technologie (np. warsztaty kodowania i programowania), które ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym.

Pełnosprawni: kulisy mistrzostw świata w ampfutbolu

10.11.2018 09:31 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" głównym tematem były mistrzostwa świata w ampfutbolu. Naszym zawodnikom towarzyszył Maciej Barszczak. Odwiedziliśmy także niepełnosprawnych szermierzy, którzy uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sprawdźcie również, kto został najlepszym paraolimpijczykiem w minionym sezonie.

Pełnosprawni: w Meksyku jak w domu. Ciepłe przyjęcie amp futbolistów

3.11.2018 10:34 Pełnosprawni
W tym odcinku programu "Pełnosprawni" zajrzymy do Meksyku, gdzie w ostatnich dniach przebywają polscy amp futboliści. Choć przygoda biało-czerwonych zakończyła się na ćwierćfinale, to w Ameryce szybko stali się... bohaterami.

"Ampfutbolowa dzieciarnia" ruszyła na podbój świata!

27.10.2018 13:09 Pełnosprawni
Biało-czerwoni z wielkimi nadziejami wylecieli na mistrzostwa świata w Meksyku. Czy okażą się lepsi od pozostałych 23 drużyn, które też wezmą udział w mundialu?

Pełnosprawni: sprawdzamy formę amp futbolistów przed MŚ

27.10.2018 09:30 Pełnosprawni
W tym odcinku o sprawdzaliśmy jak reprezentacja Polski w amp futbolu szlifowała formę na mistrzostwa świata w Meksyku. Pierwszy mecz już w niedzielę z Kolumbią (od 21:50 w SPORT.TVP.PL). Ponadto o niezwykłej gali boksu. Charytatywna walka Tomasza Cabana ma na celu zebranie pieniędzy dla chorej Wiktorii. Przedstawiamy też kolejnych reprezentantów Polski na Invictus Games w Sydney.

Pełnosprawni: igrzyska niepokonanych i wspomnienia z Berlina

20.10.2018 08:42 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" pokazujemy, jak do igrzysk niepokonanych, czyli Invictus Games, przygotowywali się polscy żołnierze weterani. Powracamy również wspomnieniami do jakże udanych dla nas paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Pełnosprawni: sukcesy polskich futsalistek

13.10.2018 09:24 Pełnosprawni
Futsal wśród niesłyszących od kilku lat przynosi Polsce sukcesy wśród kobiet i mężczyzn. Lepiej radzą sobie jednak panie – w Lidze Mistrzyń udowodniły to zawodniczki Mazowsza. W programie także m.in. rozmowa z Łukaszem Szeligą, prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Pełnosprawni: Goalball i ostatnie dni do Invictus Games

6.10.2018 08:55 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" przybliżamy zasady dyscypliny cieszącej się coraz większą popularnością wśród niewidomych, jaką jest Goalball. Ponadto odliczamy dni do Invictus Games, czyli igrzysk niepokonanych.
Więcej