tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pełnosprawni

Magazyn inny niż wszystkie. Wyjątkowy. Przybliża rywalizację tych, którzy wygrywają stając na starcie, gdy prawie wszystkim wydawało się, że są już przegrani...

najnowsze odcinki

Pełnosprawni: skok w niemożliwe. Osoby na wózkach i... skoki spadochronowe

17.09.2017 09:10 Pełnosprawni
Skoki spadochronowe były kiedyś zarezerwowane dla sprawniejszych i zdrowszych osób. To już jednak przeszłość. Jak udowadnia Kasia Śmiałek, skakać mogą także osoby na wózkach.

Pełnosprawni: cudem przeżył wypadek, teraz walczy o powrót do zdrowia

10.09.2017 08:58 Pełnosprawni
W tym odcinku "Pełnosprawnych" m.in. o Tomaszu Brzeskim, który do niedawna był bardzo aktywnym człowiekiem. Biegał maratony, startował w triathlonie i wspinał się po górach. Teraz jednak walczy o powrót do zdrowia. Wszystko przez fatalny wypadek podczas zawodów o puchar Polski. Skialpinista uderzył głową o skałę. Cudem przeżył, ale potrzebuje pieniędzy na operację rekonstrukcji czaszki.

Pełnosprawni: wakeboard dla wszystkich

3.09.2017 08:32 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. o zawodach wakeboardowych, w których brali udział zarówno sportowcy pełnosprawni jak i niepełnosprawni, wspomnienie Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie oraz o akcji badań profilaktycznych przeprowadzonej przez Fundację Niebieski Motyl.

Pełnosprawni: wyścigi, taekwondo i muzyka jako sposób na życie

27.08.2017 09:28 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. historia Bartosza Ostałowskiego i Przemysława Wieczorka. Pierwszy z nich swoją pasję znalazł w wyścigach samochodowych, a drugi w taekwondo.

Przejechał Dolinę Śmierci. Przed niepełnosprawnym kolarzem kolejne wyzwania!

20.08.2017 09:59 Pełnosprawni
Krzysztof Jarzębski to niepełnosprawny kolarz, który na rowerze ręcznym przejechał już wiele tras. Niedawno ustanowił kolejny rekord – trasa Łódź-Stambuł-Łódź, czyli 5 tys. km!. Na swoim koncie ma także Dolinę Śmierci.

Pełnosprawni: rajdy samochodowe jako sposób na życie i walkę z chorobą

13.08.2017 09:32 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. historia Daniela Szulca, który po wypadku w 2007 roku doznał silnego urazu kręgosłupa, ale nie poddał się – jeździ w rajdach samochodowych i codziennie walczy o coraz lepszą sprawność.

Pełnosprawni: wakacyjna integracja na sportowo

6.08.2017 08:14 Pełnosprawni
W tym odcinku magazynu "Pełnosprawni" o obozach sportowych dla dzieci, na których zajęcia prowadzą m.in. paraolimpijczycy.

Pełnosprawni: mistrzostwa Polski w łucznictwie

30.07.2017 07:55 Pełnosprawni
W programie relacja z mistrzostw Polski w łucznictwie w Krakowie, turnieju paintballowego na Podlasiu oraz podsumowanie lekkoatletycznych MŚ w Londynie.

Pełnosprawni: jaki jest Maciej Sochal – mistrz paraolimpijski?

16.07.2017 09:04 Pełnosprawni
W tym odcinku magazynu "Pełnosprawni" odwiedzimy Macieja Sochala, który w Rio de Janeiro w 2016 roku, zdobył złoty medal igrzysk paraolimpijskich w rzucie maczugą. Poza tym, pokażemy relację z turnieju w siatkówce plażowej dla niepełnosprawnych, a także sprawdziliśmy jak ma się ampfutbol w Polsce... u podstaw.

Pełnosprawni: Maciej Lepiato i jego marzenie o... bucie

9.07.2017 07:57 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku reportaż o podwójnym mistrzu paraolimpijskim – Macieju Lepiato – który usilnie próbuje znaleźć sposób na idealnego buta pozwalającego na osiąganie lepszych wyników. Poza tym także relacja z rozgrywanego we Wrocławiu turnieju tenisa osób na wózkach oraz inspirująca historia o przekraczaniu ludzkich możliwości.

Pełnosprawni: Lucyna Miętrkiewicz – wzór do naśladowania i... wulkan energii

2.07.2017 23:10 Pełnosprawni
W tym odcinku m.in. o Lucynie Miętrkiewicz – tenisistce na wózku oraz o amp-futbolistach, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy.

Pełnosprawni: Polak we władzach Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego

25.06.2017 15:27 Pełnosprawni
W programie m.in. relacja z Europejskiego Kongresu Paraolimpijskiego, który odbył się w Katowicach.

Pełnosprawni: sukcesy Polaków na mistrzostwach świata w Blind Tenisie

18.06.2017 11:03 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. rozmowa ze srebrnym medalistą mistrzostw świata w Blind Tenisie – Grzegorzem Kurpińskim, relacja z mistrzostw Polski w tańcu sportowym, a także historia najdzielniejszej surferki globu.

Wsparcie Lewandowskiego, Jimi Hendrix rajdów i Skierniewice w bulach

10.06.2017 09:10 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku "Pełnosprawnych" m.in. o Europejskim Tygodniu Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, zawodach Extreme Racing Car i petance w Skierniewicach.

Pełnosprawni: duathlon i Ju-Jitsu, czyli szansa na wesołe i aktywne dzieciństwo

3.06.2017 13:04 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. o sposobach na integrowanie niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie dzieci, a także o szczególnym biegu tylko dla najwytrwalszych.

Pełnosprawni: meeting paraolimpijczyków i protezy 3D

27.05.2017 09:31 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in o inauguracji sezonu lekkoatletycznego w Bydgoszczy oraz o protezie, którą uczeń gimnazjum w Milanówku stworzył dla prowadzącej program – Pauliny Malinowskiej.

Pełnosprawni: rowerem na Śnieżkę

20.05.2017 12:59 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. zawodnicy amp futbolu, przygotowujący się do październikowych mistrzostw Europy, ekstremalna wizyta w Czempiniu i rowerowa wyprawa na Śnieżkę.

Pełnosprawni: siła jest kobietą

13.05.2017 10:58 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. o czterech silnych kobietach na wózkach, które nie rezygnują z aktywności fizycznej oraz relacja z GP osób niepełnosprawnych w strzelectwie.

Pełnosprawni: Wilk cierpliwy jak grzechotnik. Cud, para i taniec

6.05.2017 13:18 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu budująca historia Rafała Wilka. Sportowca, który po poważnym wypadku na torze żużlowym nie poddał się i po wielu latach osiągnął, wydawałoby się niemożliwy, cel – ponownie stanął na własnych nogach. Poza tym w magazynie historia niezwykłej pary, której niestraszne żadne bariery, mimo poruszania się na wózkach i barwny świat tańca osób z dysfunkcją wzroku.

Pełnosprawni: Piotr Czarnota i jego miłość do duathlonu

29.04.2017 13:07 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. historia Piotra Czarnoty, który intensywnie przygotowuje się do startu w duathlonie oraz relacja z mistrzostw Polski w Armwrestlingu rozgrywanych w Szczyrku.
Więcej