tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pełnosprawni

Magazyn inny niż wszystkie. Wyjątkowy. Przybliża rywalizację tych, którzy wygrywają stając na starcie, gdy prawie wszystkim wydawało się, że są już przegrani...

najnowsze odcinki

Pełnosprawni: na torze kartingowym, przy szachownicy i... na handbike'u z mistrzem

19.11.2017 07:13 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku magazynu "Pełnosprawni" udowadniamy, że osoby niepełnosprawne świetnie radzą sobie na torze kartingowym i wyjaśniamy, jak wygląda partia szachów w wykonaniu... niewidomych. Ponadto spotkamy się z kolarzami, którzy w tandemie chcą zawojować Tokio oraz Rafałem Wilkiem, złotym multimedalistą paraolimpijskim w handbike'u.

Pełnosprawni: sukcesy polskich wioślarzy i sztangistów

12.11.2017 15:08 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. relacja z mistrzostw świata w wioślarstwie w Sarasocie oraz z mistrzostw Polski w podnoszeniu sztangi leżąc.

Pełnosprawni: pomagają niewidomym od 25 lat. Jubileusz na Torwarze

5.11.2017 08:24 Pełnosprawni
Organizują szkolenia, warsztaty, doradzają niewidomym i słabowidzącym jak żyć i odnosić sukcesy. Fundacja "Szansa dla Niewodomych" obchodzi jubileusz 25 lat. Z tej okazji na Torwarze w Warszawie, odbyła się wielka gala. Była tam też kamera magazynu "Pełnosprawni".

Pełnosprawni: Invictus games, siatkówka na siedząco i biagacze dla osób po amputacjach

29.10.2017 08:45 Pełnosprawni
W tym odcinku "Pełnosprawnych" m.in. o księciu Harrym, który wymyślił Invctus Games, czyli igrzyska weteranów, które z roku na rok nabierają coraz większego rozmachu.

Pełnosprawni: triathlon w ciemnościach, czyli niemożliwe nie istnieje

22.10.2017 08:43 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku magazynu "Pełnosprawni" m.in. o niewidomym triathloniście, który regularnie startuje w zawodach oraz spotkanie z paraolimpijką Joanną Mazur.

Pełnosprawni: w drużynie siła – wielki sukces polskich amp futbolistów

15.10.2017 08:43 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. o sukcesie polskich amp futbolistów, którzy na mistrzostwach Europy w Stambule zdobyli brązowy medal.

Pełnosprawni: Turmageddon, czyli bieg z przeszkodami

8.10.2017 10:51 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku magazynu m.in. relacja Turmageddonu i historia Mariusza Kowalskiego, kolarza-amatora, który nie ma ręki, ale rywalizuje z pełnosprawnymi.

Pełnosprawni: drużyna na medal? Amp fuboliści gotowi na ME

1.10.2017 09:15 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. o przygotowaniach reprezentacji Polski w amp futbolu do mistrzostw Europy w Stambule.

Pełnosprawni: ampfutboliści pewni medalu przed ME

24.09.2017 10:24 Pełnosprawni
Już kilka dni dzieli biało-czerwonych od pierwszego meczu mistrzostw Europy w ampfutbolu (1-10 października). M.in. o tym w najnowszym odcinku "Pełnosprawnych".

Pełnosprawni: skok w niemożliwe. Osoby na wózkach i... skoki spadochronowe

17.09.2017 09:10 Pełnosprawni
Skoki spadochronowe były kiedyś zarezerwowane dla sprawniejszych i zdrowszych osób. To już jednak przeszłość. Jak udowadnia Kasia Śmiałek, skakać mogą także osoby na wózkach.

Pełnosprawni: cudem przeżył wypadek, teraz walczy o powrót do zdrowia

10.09.2017 08:58 Pełnosprawni
W tym odcinku "Pełnosprawnych" m.in. o Tomaszu Brzeskim, który do niedawna był bardzo aktywnym człowiekiem. Biegał maratony, startował w triathlonie i wspinał się po górach. Teraz jednak walczy o powrót do zdrowia. Wszystko przez fatalny wypadek podczas zawodów o puchar Polski. Skialpinista uderzył głową o skałę. Cudem przeżył, ale potrzebuje pieniędzy na operację rekonstrukcji czaszki.

Pełnosprawni: wakeboard dla wszystkich

3.09.2017 08:32 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. o zawodach wakeboardowych, w których brali udział zarówno sportowcy pełnosprawni jak i niepełnosprawni, wspomnienie Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie oraz o akcji badań profilaktycznych przeprowadzonej przez Fundację Niebieski Motyl.

Pełnosprawni: wyścigi, taekwondo i muzyka jako sposób na życie

27.08.2017 09:28 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. historia Bartosza Ostałowskiego i Przemysława Wieczorka. Pierwszy z nich swoją pasję znalazł w wyścigach samochodowych, a drugi w taekwondo.

Przejechał Dolinę Śmierci. Przed niepełnosprawnym kolarzem kolejne wyzwania!

20.08.2017 09:59 Pełnosprawni
Krzysztof Jarzębski to niepełnosprawny kolarz, który na rowerze ręcznym przejechał już wiele tras. Niedawno ustanowił kolejny rekord – trasa Łódź-Stambuł-Łódź, czyli 5 tys. km!. Na swoim koncie ma także Dolinę Śmierci.

Pełnosprawni: rajdy samochodowe jako sposób na życie i walkę z chorobą

13.08.2017 09:32 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku programu m.in. historia Daniela Szulca, który po wypadku w 2007 roku doznał silnego urazu kręgosłupa, ale nie poddał się – jeździ w rajdach samochodowych i codziennie walczy o coraz lepszą sprawność.

Pełnosprawni: wakacyjna integracja na sportowo

6.08.2017 08:14 Pełnosprawni
W tym odcinku magazynu "Pełnosprawni" o obozach sportowych dla dzieci, na których zajęcia prowadzą m.in. paraolimpijczycy.

Pełnosprawni: mistrzostwa Polski w łucznictwie

30.07.2017 07:55 Pełnosprawni
W programie relacja z mistrzostw Polski w łucznictwie w Krakowie, turnieju paintballowego na Podlasiu oraz podsumowanie lekkoatletycznych MŚ w Londynie.

Pełnosprawni: jaki jest Maciej Sochal – mistrz paraolimpijski?

16.07.2017 09:04 Pełnosprawni
W tym odcinku magazynu "Pełnosprawni" odwiedzimy Macieja Sochala, który w Rio de Janeiro w 2016 roku, zdobył złoty medal igrzysk paraolimpijskich w rzucie maczugą. Poza tym, pokażemy relację z turnieju w siatkówce plażowej dla niepełnosprawnych, a także sprawdziliśmy jak ma się ampfutbol w Polsce... u podstaw.

Pełnosprawni: Maciej Lepiato i jego marzenie o... bucie

9.07.2017 07:57 Pełnosprawni
W kolejnym odcinku reportaż o podwójnym mistrzu paraolimpijskim – Macieju Lepiato – który usilnie próbuje znaleźć sposób na idealnego buta pozwalającego na osiąganie lepszych wyników. Poza tym także relacja z rozgrywanego we Wrocławiu turnieju tenisa osób na wózkach oraz inspirująca historia o przekraczaniu ludzkich możliwości.

Pełnosprawni: Lucyna Miętrkiewicz – wzór do naśladowania i... wulkan energii

2.07.2017 23:10 Pełnosprawni
W tym odcinku m.in. o Lucynie Miętrkiewicz – tenisistce na wózku oraz o amp-futbolistach, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy.
Więcej