tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2014: siatkarze zagrają na Stadionie Narodowym!

Nie będzie meczu Ligi Światowej 2013 z Brazylią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Siatkarze zagrają tam rok później, na otwarcie mistrzostw świata. – To widowisko musi być wielkie, niepowtarzalne – mówi prezes PlusLigi, Artur Popko.
Narodowy na MŚ w siatkówce na pewno wypełni się po brzegi (fot. PAP/Leszek Szymański)

Pomysłodawcą rozegrania spotkania grupowego z Canarinhos na Stadionie Narodowym już w czerwcu 2013 roku był prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Projekt ten nie będzie kontynuowany, bo w związku wygrała opcja Artura Popko. On wolał, by po raz pierwszy w historii siatkarze zagrali na Narodowym z okazji otwarcia MŚ w 2014 roku.

– Widowisko na Stadionie Narodowym musi być wielkie, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju święto. Nie da się organizować takich spotkań kilka razy w roku, bo tracą sens. Poczekamy do MŚ w Polsce. Zrobimy wtedy na Narodowym efektowną ceremonię otwarcia, a potem biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz grupowy. Ten spektakl odbędzie się na oczach całego świata. To będzie naprawdę coś – przekonuje prezes PlusLigi.

Jednak reprezentanci Polski mają spore obawy przed spotkaniem na nietypowym dla nich obiekcie, który nie był budowany w myślą o siatkówce.

– Nie wyobrażam sobie, by taki mecz rozegrać bez jakiegoś testu, spotkania towarzyskiego. W halach mamy zagwarantowaną odpowiednią temperaturę, a nie wiem jaka panowałaby w tak wielkim obiekcie – uważa libero reprezentacji, Krzysztof Ignaczak.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Czytaj również: Hit dla Jastrzębskiego Węgla. Skra bez szans