tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Rafał Wilk (fot. PKPar/Adrian Stykowski)

Piąte złoto Polaków. Wilk mistrzem paraolimpijskim

Rafał Wilk wywalczył trzecie w karierze złoto igrzysk paraolimpijskich. W Rio de Janeiro reprezentant Polski nie miał sobie równych w jeździe indywidualnej na czas (kat. H4 – handbike). Wcześniej dwukrotnie triumfował w Londynie. Drugi z biało-czerwonych, Arkadiusz Skrzypiński, był ósmy.

RIO: HARKOWSKA Z MEDALEM. SREBRO W JEŹDZIE INDYWIDUALNEJ NA CZAS

Rafał Wilk: od żużlowca do podwójnego mistrza paraolimpijskiego Rafał Wilk cztery lata temu na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie wywalczył dwa złote medale, w tym jeden w jeździe indywidualnej na czas.

Utytułowany Polak właśnie od tej konkurencji rozpoczął swoją rywalizację w Rio de Janeiro. Wilk po 10 kilometrach wyprzedzał Austriaka Thomasa Fruhwirtha i Niemca Vico Merkleina.

Ta sytuacja nie zmieniła się do mety, którą nasz kolarz minął z czasem 27.39,31. Był o 10 sekund szybszy od Austriaka i 1.03,03 od Niemca.

– Następny plan? W przyszłym roku czekają mistrzostwa świata. Motywacji mi nie brakuje. Chociaż można powiedzieć, że zdobyłem już wszystko (3 złote medale igrzysk paraolimpijskich i 5 złotych MŚ – przy. red.)), to lubię wygrywać i zamierzam walczyć o kolejne sukcesy – przyznał Wilk w rozmowie z Telewizją Polską.

fot. rio2016.com
Rafał Wilk odebrał złoto igrzysk paraolimpijskich
Wzruszony Rafał Wilk: zrobię wszystko, żeby wywalczyć kolejne złoto